دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دکتر عادل آذر در گفت‌وگو با خانه ملت:
دیوان محاسبات بر کمک های نقدی و ارزی به مناطق سیل زده نظارت دارد
1398/01/27

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت گفت کمک های نقدی مردم به هلال احمر زیر ذره‌بین دیوان محاسبات است.
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نظارت دیوان محاسبات بر حساب های سازمان هلال احمر، گفت: تمامی کمک های مردم و دولتی به مناطق سیل زده تحت نظارت دیوان محاسبات است چرا که بخشی از کمک ها مستقیم از بیت المال بوده پس مردم نگران هزینه کرد این کمک ها نباشند.
وی بیان داشت: اینکه در فضای مجازی به شایعاتی در باره نرسیدن کمک های نقدی مردم به مناطق سیل زده دامن زده می شود صحت ندارد، بهترین مسیر کمک به سیل زده ها واریز کمک های نقدی به حساب هلال احمر یا سازمان های رسمی است. چرا که حساب مالی و محاسباتی این نهاد ها زیر نظر دستگاه های نظارتی از جمله دیوان محاسبات است.
رئیس کل دیوان محاسبات گفت: اگر مردم به نهادهای غیر رسمی پولی برای کمک به مناطق سیل زده واریز کنند قابل رصد و پیگیری نیست، بنابراین بهترین مسیر برای کمک رسانی همان هلال احمر یا دیگر نهادهای امدادرسان رسمی کشور است.
آقای دکتر عادل آذر با اشاره به ارسال کمک های ارزی از سوی کشورهای اروپایی بیان داشت: این کمک ها نیز قابل رصد و نظارت بوده، به طور مثال در جریان کمک به زلزله زده های سرپل ذهاب مشکل حقوقی برای دریافت کمک ارزی پیش آمده بود که دیوان محاسبات برای کمک به هلال احمر به موضوع ورود و مشکل را برطرف کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات کل کشور در خصوص عدم ورود کمک های ارزی به کشور تاکید کرد: به دلیل اعمال تحریم ها در حال حاضر امکان دریافت کمک های ارزی نیست و این بحث با مورد فوق متفاوت است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/