دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری جلسه پیاده سازی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در دیوان محاسبات کشور
1397/12/14

جلسه پیاده سازی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با حضور دکتر بیات عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، آقای برات مدیر عامل شرکت فارکو، نمایندگان کلیه حوزه های ستادی جهت آشنایی با مفاهیم کلیدی این نظام و نحوه احصاء فعالیتهای هر حوزه با سخنرانی دکتر بهاری فر در مورخ 1397/12/11 در سالن اندیشه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ ابتدا دکتر بهاری فر به واکاوی در خصوص پیاده سازی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد پرداخت و افزود: از برنامه چهارم توسعه به بعد این موضوع مهم در صدر سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و برنامه های توسعه اقتصادی کشور قرار گرفت و کار های ارزشمندی در راستای این برنامه صورت پذیرفت. ایشان ادامه داد: یکی از افرادی که از سال 1374 به صورت جدی موضوع بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را مورد پیگیری قرار داده و در مجلس شورای اسلامی و در مجمع تشخیص مصلحت نظام در تبیین سیاستهای کلی آن پرداخته، آقای دکتر عادل آذر است و در این زمینه هر سال همایش بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را در کشور برگزار می کنند و اکنون که ایشان ریاست دیوان محاسبات کشور را بر عهده دارند همچنان موضوع را قویا در دستور کار دارند و در این خصوص از هیچ فرصتی دریغ نکرده اند و شاهد تلاشهای مجدانه ایشان در مجلس شورای اسلامی، دولت و دیوان محاسبات کشور در این زمینه هستیم.
آقای دکتر بهاری فر تصریح کرد: مقامات و حسابرسان دیوان محاسبات کشور سفیران ترویج نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در سایر ادارات و دستگاه های دولتی هستند تا نسبت به استقرار کامل آن تلاش داشته باشند.
در ادامه آقای دکتر بیات عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را سیستمی از بودجه ریزی دانست که ارائه دهنده منابع مورد نیاز برای دست یابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، هزینه برنامه ها و فعالیتهای مرتبط پیشنهاد شده برای دست یابی به اهداف مذکور و ستانده ها و یا خدمات است. وی ابراز امیدواری کرد با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه هم آمده است که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد در همه دستگاه های دولتی 20 درصد تحقق پیدا کند، دیوان محاسبات هم از تکنولوژی و قابلیت فنی، راهکارهای علمی و نوین نظارت در این زمینه برخوردار شود.
در پایان آقای دکتر بابایی مدیر کل دفتر سازماندهی و خدمات مدیریت به بیان اقدامات انجام گرفته و جلسات متعدد در راستای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد پرداخت و عنوان کرد این جلسات تا پیاده سازی کامل این برنامه استمرار دارد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/