دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
زاهد در دنیا کسی است که حرام بر صبرش غلبه نکند و حلال از شکرش باز ندارد .امام علی (ع).                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دادستان دیوان محاسبات کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛
نتایج جلسه بررسی ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان را تشریح کرد
1397/09/07

آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما نتایج جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی، قضایی و مقننه را که با حضور رئیس کل، دادستان و معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور در محل این سازمان برگزار گردید، تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دادستان دیوان محاسبات کشور دستور کار این جلسه را تعیین تکلیف درباره ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اتخاذ رویه یکسان میان دستگاه های اجرایی - نظارتی و قضایی درخصوص موعد اجرای این قانون و دایره شمول و دامنه استثنائات آن برشمرد.
آقای فیاض شجاعی با بیان اینکه در این جلسه ابتدا درباره اهداف مجلس از وضع قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفتگو شد، تسهیل در ورود جوانان به حیطه مدیریتی و اجرایی را هدف اصلی این قانون دانست.
ایشان با تاکید بر اینکه همه اعضای حاضر در جلسه اتفاق نظر داشتند که 26 آبان تاریخ قطعی اجرای این قانون است، گفت: تعیین تکلیف بازنشسته های بکارگرفته شده در دستگاه های اجرایی به تفصیل مطرح و بررسی شد.
آقای شجاعی از تشکیل کارگروهی متشکل از نمایندگان دستگاه های حاضر در این جلسه به مسئولیت معاون حقوقی دیوان محاسبات خبر داد و افزود: این کارگروه دیدگاه های کارشناسی را در این خصوص آماده می کنند تا در جلسه آتی به جمع بندی نهایی برسیم. البته ممکن است به علت برخی ابهامات به جمع بندی نرسیم و درباره برخی از محورهای قانون منع بکارگیری بازنشستگان از مجلس شورای اسلامی درخواست تفسیر کنیم و یا پیشنهاداتی برای رفع ابهامات به مجلس شورای اسلامی ارائه دهیم.
دادستان دیوان محاسبات درباره اصرار برخی مدیران بازنشسته مبنی بر ادامه حضور در مناصب خود علیرغم شمول این قانون گفت: نمایندگان دولتی حاضر در جلسه تاکید داشتند که دولت با آمادگی کامل این قانون را اجرا کرده است و افرادی هم که باقی مانده اند از مصادیق ابهام در این قانون هستند. در عین حال مدیران به کار گرفته شده مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اگر همچنان بعد از 26 آبان در موقعیت خود ابقا شوند مرتکب جرم تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی هستند که مجازاتی در ماده 598 قانون مجازات اسلامی برای آنان درنظر گرفته شده است.
شایان ذکر است؛ آقایان انصاری معاون امور اداری و استخدامی و جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور به نمایندگی از دولت، خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی، موسوی رئیس فراکسیون جوانان، قاضی زاده هاشمی، سعیدی و ساعی از طراحان این قانون به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی، معاون قضایی دیوان عدالت اداری و نماینده رئیس سازمان بازرسی کل کشور به نمایندگی از قوه قضائیه نیز در جلسه بررسی ابهامات قانون منع بکارگیری بازنشستگان حضور داشتند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ مرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/