دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام حسین(ع) در روز عاشورا به فرزندش امام زین العابدین(ع)سفارش کرد: پسرم! مبادا به کسی ستم کنی که به غیر از خدای جلال و عزیز یاوری ندارد                سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
سخنرانی آقای دکتر عادل آذر در نوزدهمین اجلاس سراسری مدیران استانی پردیس ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان
1397/06/13

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در نوزدهمین اجلاس سراسری مدیران استانی پردیس ها و واحدهای تابعه دانشگاه فرهنگیان که روز دوشنبه 12 شهریور ماه در محل پردیس نسیبه تهران برگزار شد، سخنرانی کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل؛ ایشان در ابتدای سخنان خود از حضور در جمع متولیان نظام آموزش عالی وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان ابراز خوشحالی کرد و افزود: کار معلمان ساختن بنیان و ساختار آدم ها است بنابراین کار شما ارزشمند، اثر گذار و گران سنگ است؛ ما قدردان زحمات شما هستیم.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود با اشاره به سلامت دانشگاه فرهنگیان از نظر مالی، به تشریح رویکرد نظام نظارتی دیوان محاسبات، نوع نگاه به مدیران و چالش های پیش روی آنها در تصمیمات مالی پرداخت و افزود: طبق اصول 54 و 55 قانون اساسی دیوان محاسبات کشور وظیفه نظارت و پاسداری از بیت المال را برعهده دارد و پاسداری از بیت المال هم فقط شامل سرمایه های فیزیکی و پولی نمی شود بلکه پاسداری از سرمایه های انسانی و مدیران نیز در سطح اهمیت بالایی قرار دارد. وی اضافه کرد در باور تیم جدید مدیریتی دیوان محاسبات کشورکه در سند استراتژیک و برنامه پنج ساله دوم این دیوان نیز ظهور و بروز پیدا کرده است هدف دیوان محاسبات نظارت مستمر مالی؛ پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه می باشد.
آقای دکتر عادل آذر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: دیوان محاسبات در بحث نظارت پیشگیرانه، طراحی دوره های آموزشی قوانین و مقررات مالی و محاسباتی برای مدیران دستگاه های اجرایی در سراسر کشور را در دستور کار قرار داده و هدف اصلی آن این است که مدیران به فهم درست و یکسان از قوانین برسند.
وی همچنین ضمن تاکید بر نظام کنترل های داخلی در دستگاه های اجرایی برای پیشگیری از تخلفات رعایت قوانین و مقررات، رعایت سیاست ها و برنامه ها و حفاظت از دارایی ها، استفاده بهینه از منابع و همچنین دست یابی به اهداف تعیین شده( اثربخشی) را از اهداف این کنترل ها و قابل توجه بر شمرد.
 
آقای دکتر عادل آذر اثربخشی و دست یابی به اهداف تعیین شده را اساس بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و به تبع آن حسابرسی مبتنی بر عملکرد دانست و در این رابطه اضافه کرد: توصیه من به شما این است که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را در دستگاه تابعه خود اجرا کنید تا دیوان محاسبات نیز با عبور از حسابرسی رعایت، حسابرسی مبتنی بر عملکرد را آغاز نماید.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان سخنان خود ضمن توصیه موکد به دستگاه های آموزشی که به صورت هیات امنایی اداره می شوند بر ضرورت توجه ویژه به تضمین ها و ضمانت نامه های معتبر و همچنین درآمدهای اختصاصی که تابع قوانین نظارتی خاص خود هستند، تاکید کرد و در ادامه به شعار سال (حمایت از کالای ایرانی) اشاره نمود و از مدیران حاضر در اجلاس خواست که به خرید کالای ایرانی عنایت داشته باشند تا در حسابرسی های دیوان محاسبات در این رابطه با مشکلی مواجه نشوند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/