دیوان محاسبات کشور
/ Divan News
/
/
/
مراسم تکریم و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان سمنان برگزار شد
1398/11/05
طی مراسمی با حضور معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، استاندار سمنان و جمعی از مقامات استانی مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان سمنان تودیع و مدیرکل جدید این اداره کل معرفی گردید.
به گزارش دفتر روابط عمومی و امور بین الملل؛ در این مراسم، آقای عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه با تشکر از فعالیت ها و زحمات سی ساله آقای دهرویه مدیرکل سابق دیوان محاسبات استان سمنان، انتصاب های نادرست را در بسیاری از موارد یک چالش اساسی در کشور دانست و با تاکید بر اینکه باید این رویه اصلاح شود، اظهار داشت: برخی از قوانین دارای آشفتگی است که این امر باعث جرم انگاری شده و ضرورت دارد تا قانونگذاری مبتنی بر کار کارشناسی باشد.
در ادامه برنامه، آقای آشناگر استاندار سمنان ضمن تشکر از زحمات و همکاری های دیوان محاسبات استان، از جمله وظایف مراجع نظارتی را رصد و پردازش عملکرد دستگاه های اجرایی دانست و تصریح نمود: نظارت ها نباید به گونه ای باشد که جسارت مدیران برای انجام امور را کاهش دهد بلکه هدف نظارت ها باید خدمت رسانی مطلوب به مردم باشد.
همچنین در این جلسه، آقای دهرویه مدیرکل سابق دیوان محاسبات سمنان اظهار داشت: دیوان محاسبات استان تلاش نموده تا در فضای سالم، شفاف و قانونمند در کنار مدیران دستگاه های اجرایی باشد و بر اصل انصاف و حق مداری به عنوان دو عامل مهم در توسعه کشور عمل نماید.
سپس آقای میرشکاری مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان ضمن تشکر از حسن اعتماد رئیس کل دیوان محاسبات کشور،گفت: ادامه نظارت و همکاری با دستگاه های اجرایی استان طبق رویه جاری و در چارچوب سیاست های ابلاغی از مرکز ادامه خواهد یافت.
در پایان، از تلاش های آقای دهرویه که به افتخار بازنشستگی نائل آمد قدردانی شد و طی حکمی از سوی رئیس کل دیوان محاسبات کشور، آقای میرشکاری به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان سمنان منصوب گردید.
/ /