دیوان محاسبات کشور
/ Divan News
/
/
/
برگزاری مراسم اختتامیه دومین «دوره آموزشی بین المللی حسابرسی عملکرد» در دیوان محاسبات کشور
1398/05/06

مراسم اختتامیه دومین «دوره آموزشی بین المللی حسابرسی عملکرد» ویژه حسابرسان ستادی و استانی منتخب دیوان محاسبات کشور، با حضور آقای مظفری مدیرکل دفتر آموزش و بهسازی منابع انسانی و کلیه شرکت کنندگان و متولیان برگزاری دوره آموزشی مذکور، صبح روز پنج شنبه مورخ 3 مرداد ماه در محل دانشکده نفت تهران برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل؛ در ابتدای این مراسم آقای شیراز منظور حیدر، استاد مدعو از دیوان محاسبات پاکستان، طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای شبانه روزی مجموعه کارکنان و مدیران ادارات کل روابط عمومی و امور بین الملل، آموزش و بهسازی منابع انسانی، معاونت امور اجرایی و پشتیبانی و همچنین تشکر از تلاشهای دستیاران آموزشی خود آقای مهدی رضایی و خانم ها فاطمه عبدوس، مهتاب عصاری و فرشته رحیمیان، سطح مشارکت شرکت کنندگان، هوش و خلاقیت آنها را بسیار عالی ارزیابی نمود و افزود: این اطمینان را دارم که شرکت کنندگان در این دوره آموزشی به خوبی مفاهیم و اصول حسابرسی عملکرد را فرا گرفته اند و اکنون می توانند با تمرکز بر سه مولفه کلیدی کارایی، اثربخشی و صرفه اقتصادی، این دانش را در حسابرسی های خود در عمل، بکارگیری نمایند. ایشان درپایان سخنان خود از رویکرد خوب مدیران دیوان محاسبات ج. ا. ایران در اهتمام به امور آموزشی و انتقال دانش و تجربیات فنی، تمجید نمود و افزود: این رویکرد خوب و همچنین روحیه دانش اندوزی و تکریم علم و مقام استاد در میان کارکنان دیوان محاسبات ج. ا. ایران قطعاً زمینه ساز ارتقاء و تعالی بیشتر این نهاد نظارتی در آینده نزدیک خواهد گردید.
در ادامه این مراسم، آقای مظفری مدیرکل دفتر آموزش و بهسازی منابع انسانی طی سخنانی، ضمن تشکر از آقای شیراز منظور حیدر بابت پذیرش دعوت دیوان محاسبات ج. ا. ایران به منظور تدریس در این دوره آموزشی علیرغم مشغله های فراوان کاری خود در دیوان محاسبات پاکستان، روحیه مثبت نگری و انگیزشی آقای منظور را تمجدید نموده و افزود: براساس نتایج نظرسنجی های بعمل آمده، میزان رضایت مندی شرکت کنندگان از این دوره آموزشی، در سطح عالی ارزیابی میگردد. ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به دغدغه ها و تاکیدات ریاست کل محترم دیوان محاسبات کشور آقای دکتر عادل آذر در مقوله حسابرسی عملکرد، افزود: لازم میدانم از حمایتهای آقایان دکتر عادل آذر و همچنین دکتر داودی معاون محترم فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی و رئیس شورای راهبردی حسابرسی عملکرد در دیوان محاسبات کشور، تشکر و قدردانی نمایم. آقای مظفری در ادامه سخنان خود به تبیین سیاست های آموزشی دیوان محاسبات کشور و تحولات صورت گرفته در نظام جامع آموزشی کارکنان دیوان محاسبات کشور پرداخت و افزود: کلیه مهارتهای آموزشی کارکنان دیوان محاسبات کشور در کلیه سطوح سازمانی شناسایی گردیده که این امر، بیانگر شکل گیری رویکردی جدید و تحول آفرین در مسیر ارتقاء شغلی حسابرسان دیوان محاسبات کشور خواهد بود.

در بخش دیگری از این مراسم از بازدیدهای صورت گرفته توسط مقامات دیوان محاسبات کشور اعم از آقایان دکتر داودی معاون محترم فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی ، بیت عفری معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی، عمرانی معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه، اسکندری مدیرکل هماهنگی و نظارت حسابرسی امور عمومی و اجتماعی، قاسمی مدیرکل دفتر مرکزی حراست، صفائی نسب مشاور عالی رئیس کل دیوان محاسبات کشور، و همچنین حمایتهای آقایان دکتر بهاری فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی، دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی، شیری مشاور رئیس کل و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل، آقامیری حسابرس کل نفت و انرژی، اسدی معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین املل، دکتر هاتفی ریاست دانشکده نفت تهران، توسط دست اندرکاران دوره، تشکر و قدردانی گردید.
شایان ذکر است خاتمه بخش این مراسم قرائت پیام تشکر آقای دکتر عادل آذر ریاست کل دیوان محاسبات کشور از آقایان شیراز منظور حیدر استاد مدعو و همچنین جاوید جهانگیر رئیس دیوان محاسبات پاکستان، و اعطای گواهینامه های طی دوره به شرکت کنندگان در این دوره آموزشی بود.
دوره آموزشی بین المللی حسابرسی عملکرد برای 45 نفر از حسابرسان دیوان محاسبات کشور که مسئولیت حسابرسی عملکرد در دیوان را برعهده دارند، به مدت  6 روز از شنبه 29 تیرماه تا پنجشنبه 3 مرداد ماه 1398، برگزار گردید.
/ /