دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
اختتامیه نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با سخنرانی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد
1397/10/22
آیین اختتامیه نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با سخنرانی آقای دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، پیام تقدیر و تشکر آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور و رئیس این کنفرانس، قرائت بیانیه پایانی و اهداء لوح تقدیر و جایزه بلوغ به دستگاه های پیشرو در استقرار بودجه ریزی بر مبنای عملکرد روز چهارشنبه 19 دیماه 1397 برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در این مراسم آقای دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی از آقای دکتر عادل آذر که با جدیت و استمرار این کنفرانس ها را برگزار می نمایند و نقش اصلی در ترویج تحول مدیریتی کشور دارند، تقدیر و تشکر کرد و ادامه داد: هرچند همچون سنوات گذشته گرفتار تحریم ها هستیم، ولی تن به مشکلات می دهیم تا در مقابل بیگانگان سرتعظیم فرود نیاوریم و برای رسیدن به این هدف باید عملکرد مدیران بهبود یابد و عملکرد مدیران کشور بهبود نخواهد یافت مگر با تحقق کامل بودجه ریزی بر مبنای عملکرد.
آقای دکتر دژپسند اظهار داشت: هزینه های دولت بالاست. استفاده بهینه از اموال و دارایی های دولت در دستور کار قرار نمی گیرد و جایگزین مناسبی هم برای آن نداریم. بنابراین برای بهبود وضع موجود باید تک تک دستگاه ها تلاش نمایند و همه پاسخگو باشند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: مقدمه اجرای بودجه ریزی بر مبنای عملکرد استقرار حسابداری تعهدی است که گام های بلندی در این زمینه برداشته شده است و حداقل90 درصد دستگاه ها این نوع از حسابداری را اجرا می کنند.
آقای دکتر دژپسند گفت: هر چند زحمات زیادی برای پیاده سازی این نوع از بودجه ریزی کشیده شده است، ولی همچنان راه زیادی در پیش داریم و باید تلاش مضاعف داشته باشیم و از سوی دیگر همه باید احساس مسئولیت در برقراری این سیستم داشته باشند.
ایشان با اشاره به اینکه یکی از دلایل اجرایی نشدن سیستم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد، عدم استقرار دولت الکترونیک و دولت هوشمند است، افزود: اگر بتوانیم به شکل گیری دولت هوشمند و دولت الکترونیک سرعت ببخشیم بخشی از بالا بودن هزینه خدمات دولتی حذف خواهد شد و بهره وری بالا خواهد رفت و تحول مدیریتی در کشور اتفاق خواهد افتاد.
آقای دکتر دژپسند اظهار امیدواری کرد: با تلاش هایی که دیوان محاسبات کشور در تهیه و تدوین دستورالعمل ها و استانداردها دارد و اهتمامی که در وزارت امور اقتصادی و دارایی وجود دارد؛ امیدواریم که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد به تمام دستگاه ها تعمیم داده شود و در آینده برای تدریس و ترویج این مبحث مثال ها و شواهد زیادی داشته باشیم و بودجه ریزی برمبنای عملکرد یک اهرم مهم در فرآیند رشد و توسعه کشور باشد.
پیش از سخنرانی آقای دکتر دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، آخرین نشست تخصصی این کنفرانس به ریاست آقای دکتر عادل آذر برگزار شد. در این نشست آقای دکتر عادل آذر ضمن تشکر از میزبانی خوب دانشگاه الزهرا(س) از سایر دست اندرکاران برگزاری این کنفرانس نیز تقدیر و تشکر نمود.
گفتنی است که کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد طی روزهای 18 و 19 دیماه 1397 در بخش های مختلف از جمله؛ سخنرانی و برگزاری نشست ها و پانل های تخصصی برگزار گردید و با قرائت بیانیه پایانی کنفرانس، اهداء لوح تقدیر و جایزه بلوغ به دستگاه های موفق در استقرار سیستم بودجه ریزی بر مبنای عملکرد به کار خود پایان داد. بر اساس ارزیابی دبیرخانه این کنفرانس هیچ دستگاهی موفق به دریافت جایزه بلوغ طلایی نگردید و 8 دستگاه لوح تقدیر، جایزه بلوغ برنز و نقره نهمین دوره از کنفرانس بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را دریافت نمودند.

لطفا جهت دریافت متن کامل بیانیه پایانی کنفرانس بودجه ریزی بر مبنای عملکرد  اینجا  کلیک کنید
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/