دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
انتشار دو کتاب مدیریت اسلامی آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور توسط ناشر بین‌المللی
1397/10/05

ناشر بین‌المللی امرالد انگلستان، دو کتاب دکتر سید محمد مقیمی، رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور و استاد گروه مدیریت دولتی دانشگاه تهران را، با عناوین اصول و مبانی مدیریت اسلامی و مدیریت رفتار سازمانی با رویکرد اسلامی منتشر کرد.
این دو اثر در نوامبر سال 2018 میلادی توسط انتشارات امرالد (Emerald Publishing) در کشور انگلستان منتشر شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات و به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، به اعتقاد نویسنده، «با عنایت به مفروضات دیدگاه اقتضایی، تدوین اصول و مبانی مدیریت مبتنی بر جهان‌بینی اسلامی برای مدیران در جهان اسلام و جوامعی که خواهان حاکمیت ارزش‌های اخلاقی و معنوی در سازمان‌های خود هستند، بایسته و ضروری است.
مؤلف با بیان این مفروضه که منابع غنی اسلامی برای مدیریت سازمان‌ها در راستای سعادت مادی و معنوی بشریت سرشار از الگوهای عملی است، در این دو کتاب کوشیده است تا با مراجعه به قرآن‌کریم و سایر منابع غنی اسلامی که نهج‌البلاغه سرآمد آنهاست، چارچوبی نوین، متناسب با نیازها و الزامات روز مدیریت عرضه کند.
آقای دکتر مقیمی در تدوین کتاب اصول و مبانی مدیریت اسلامی، ضمن مفهوم‌شناسی سازمان و مدیریت از دیدگاه اسلام و تبیین فرایند شکل‌گیری رویکردهای مدیریت اسلامی، با عنایت به‌کارکردهای اصلی مدیریت، مباحث کتاب را در قالب هشت فصل تنظیم کرده است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/