دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری جلسه هم اندیشی دیوان محاسبات کشور با حضور آقای حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی
1397/09/19

جلسه هم اندیشی دیوان محاسبات کشور با موضوع «انتظارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی از گزارش تفریغ بودجه» با حضور جناب آقای حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، رئیس کل دیوان ، دادستان، مستشاران، معاونان فنی، روسای شعب دادیاری، حسابرسان کل و مدیران کل دیوان محاسبات کشور روز یکشنبه 18 آذر ماه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در آغاز این جلسه آقای دکتر عادل آذر ضمن خیر مقدم ویژه به آقای حسینی و حاضرین، آقای حسینی را از همکاران خوب و فرهیخته دیوان محاسبات کشور معرفی کرد که هم اکنون بعنوان نماینده مجلس شورای اسلامی نقشی تخصصی، فعال و اثرگذار در حوزه بودجه و اقتصاد در کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی دارد. ایشان در ادامه افزود: با توجه به اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخاطب اصلی گزارش تفریغ بودجه هستند لذا به ذهنم رسید فردی را برای این نشست دعوت نمایم که از جنس دیوان محاسبات بوده وظرفیت های دیوان را به خوبی می شناسد و از طرف دیگر در کسوت نمایندگی از انتظارات مجلس از گزارش تفریغ بودجه مطلع هستند و می توانند این انتظارات را برای کاربردی تر شدن گزارش تفریغ بودجه سال 1396 مطرح نمایند.
آقای حسینی عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز ضمن عرض سلام و ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران دیوان محاسبات به اهمیت و نوع نگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دیوان محاسبات اشاره کرد و گفت: امروز نظرات دیوان محاسبات در مجلس شورای اسلامی یک نظر کارشناسی، متقن و قابل اعتماد است. ایشان در ادامه به آسیب شناسی شیوه تهیه گزارش تفریغ بودجه فعلی دیوان محاسبات کشور پرداخت و گزارش تفریغ بودجه عددی را ناکافی دانست که لازم است علاوه بر تغییر شیوه گزارش دهی ،تفریغ عملکرد تبصره های بودجه نیز تهیه و نظرات کارشناسی دیوان محاسبات به طور دقیق در مورد تبصره ها برای بهره برداری نمایندگان مجلس شورای اسلامی ذکر شود. ایشان در ادامه به روند رو به ارتقاء گزارش تفریغ بودجه ظرف چند سال گذشته اشاره کرد و گزارش تفریغ بودجه سال 1396 را که بر پایه سیستم الکترونیکی سنا در حال آماده شدن است، گزارشی نو توصیف کرد.
درپایان این جلسه تعدادی از حاضرین سوالات و نظرات خود را در مورد مباحث طرح شده در جلسه مطرح کردند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/