دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
با حضور رئیس کل دیوان محاسبات کشور:
چهاردهمین نشست مجمع عمومی سازمان آسوسای در ویتنام برگزار شد
1397/06/30

روسا و نمایندگان دیوان محاسبات 46 کشور آسیایی در چهاردهمین نشست مجمع عمومی سازمان موسسات عالی حسابرسی کشورهای منطقه آسیا موسوم به آسوسای شرکت کردند. از دیوان محاسبات کشورمان نیز هیأتی به سرپرستی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور و همراهی آقای مرتضی اسدی معاون اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل در این اجلاس شرکت نمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، دیوان محاسبات ویتنام از تاریخ 28 شهریور الی اول مهر ماه سال جاری میزبان بزرگترین گردهمایی منطقه آسیا در زمینه حسابرسی دولتی بود. در چهاردهمین کنگره آسوسای، روسا و نمایندگان ارشد دیوان محاسبات کشورهای عضو در چهار روز کاری در خصوص موضوعات فنی و حسابرسی، بهبود روش های حسابرسی و گزارش دهی، توسعه استانداردهای حرفه ای حسابرسی، ظرفیت سازی، حسابرسی های مشترک، پروژه های تحقیقاتی و تبادل تجربیات و دانش فنی بحث و تبادل نظر نمودند.
همچنین در این کنگره، شرکت کنندگان در سمپوزیوم حسابرسی دولتی با عنوان حسابرسی زیست محیطی و توسعه پایدار، دانش و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند. مقاله دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران با عنوان "چالش های حسابرسی توافقات چندجانبه زیست محیطی" به هفتمین سمپوزیوم تخصصی آسوسای ارایه گردید.
در مراسم افتتاحیه این کنگره که در محل همایش های بین المللی شهر هانوی و با حضور مقامات ارشد سیاسی ویتنام از جمله رئیس مجلس ملی جمهوری سوسیالیست ویتنام، ریاست سازمان اینتوسای و ریاست دوره ای سازمان آسوسای برگزار گردید، آقای هو داک فوک رئیس دیوان محاسبات ویتنام و ریاست جدید دوره ای سازمان آسوسای، ضمن ایراد سخنان کوتاهی در خصوص تاریخچه و دستاوردهای سازمان آسوسای گفت: آسوسای در چهل سال گذشته یکی از مهمترین سازمان های منطقه ای اینتوسای بوده و به توسعه حسابرسی دولتی که منجر به توسعه اقتصادی- اجتماعی کشورهای عضو شده، کمک نموده است. در ادامه این مراسم، خانم مدینه بنت محمد رئیس دیوان محاسبات مالزی و ریاست دوره ای پیشین(سه سال قبل) آسوسای، طی سخنانی ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد تاسیس سازمان آسوسای، همکاری های اعضا را در زمینه حسابرسی دولتی مهم توصیف کرد و اظهار امیدواری نمود تا کشورهای عضو با پیروی از سیاست ها و مصوبات سازمان آسوسای بتوانند حسابرسی دولتی را در کشورهای متبوع خود تقویت نمایند.
خانم نگوین تی کیم نگان، رئیس مجلس ملی جمهوری سوسیالیست ویتنام، با سخنرانی خود چهاردهمین کنگره آسوسای را رسماً افتتاح نمود. ایشان در سخنان خود، ضمن اشاره به استفاده ویتنام از ظرفیت های موجود و موفقیت های اقتصادی- اجتماعی و سیاسی در منطقه آسیا در سه دهه گذشته گفت که توسعه همکاری های بین المللی با سایر کشورهای جهان، جزء سیاست های اصلی کشور ویتنام است که با جدیت دنبال می شود. وی ضمن آرزوی موفقیت برای چهاردهمین کنگره آسوسای، ابراز امیدواری نمود سازمان آسوسای بتواند به اعضای خود در زمینه افزایش شفافیت و پاسخگویی و بهبود مدیریت مالی در منطقه آسیا کمک نماید.
شایان ذکر است آسوسای یکی از سازمان های منطقه ای سازمان بین المللی موسسات عالی حسابرسی (اینتوسای) می باشد که در زمینه توسعه حسابرسی دولتی فعال است و نشست های مجمع عمومی این سازمان هر سه سال یکبار در یکی از کشورهای عضو برگزار می گردد و کشور میزبان، کرسی ریاست دوره ای جدید این سازمان را در سه سال آتی بر عهده خواهد گرفت.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/