دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
ارسال گزارش تخلفات ارزی به دادسرای دیوان محاسبات کشور
1397/06/24

دیوان محاسبات کشور در جریان رسیدگی به عملکرد دستگاه‌های اجرائی ذیربط در امر تخصیص ارز، گزارش موضوع را در چهار محور جهت رسیدگی فوری به دادسرای دیوان محاسبات ارسال نمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، در جریان نوسانات اخیر ارزی تخلفاتی در عملکرد برخی دستگاه‌های اجرائی مشاهده گردیده که نتیجه گزارش حسابرسی برخی از این تخلفات جهت رسیدگی در کوتاهترین زمان به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارسال شده است. اهم این موارد به قرار زیر است:
1)در حوزه خودرو گزارش جعل و دستکاری و ثبت سفارش 271 ردیف خودروی سواری به تعداد 6481 دستگاه در زمان بسته‌بودن سامانه
2) در حوزه واردات کالاهای اساسی تخلفات یکی از شرکت‌های بازرگانی احراز و به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارسال گردید. این در حالی است که یکی از استانداران کشور در سمت مدیرعامل و عضو هیأت مدیره این شرکت نیز به خدمت اشتغال داشته است.
3) در حوزه واردات کاغذ، ارز قابل توجه اختصاص یافته به دو شرکت هانا تجارت پرلیت و خدمات پشتیبانی صنعت ساحل پرشیا که سابقه‌‌ای در موضوع نداشتند.
4) در حوزه واردات تلفن همراه نیز تخلفات عدم اختصاص تمام یا بخشی از ارز دریافتی توسط وارد کنندگان به واردات گوشی تلفن همراه.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/