دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دیوان محاسبات کشور با ارسال نامه ای به کلیه دستگاه ها
خواستار اجرای قانون اصلاح تبصره(1) قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها و ارسال گزارش اقدامات انجام یافته شد
1397/06/25

آقای دکتر داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی واجتماعی دیوان محاسبات کشور طی نامه شماره 40000/103 مورخ 1397/6/24 با اشاره به مفاد قانون اصلاح تبصره(1) قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها، مصوب 1395/2/29 مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اجرای آن تاکیدکرد. در بخشی از این نامه آمده است: نظر به شمول قانون یادشده به دستگاه های موضوع ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری، کلیه دستگاه ها باید ضمن شناسایی بازنشسته های بکارگیری شده در آن وزارتخانه، سازمان و یا واحدهای زیرمجموعه اقدامات لازم را در خصوص رعایت این قانون انجام و گزارش این اقدامات را به دیوان محاسبات کشور ارسال نمایند.
در ادامه این نامه اعلام شده است: بکارگیری بازنشسته ها، خارج از موارد یادشده در این قانون تخلف محسوب شده و پرداخت هرگونه وجه و یا امکاناتی در این خصوص در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب شده و مشمول قوانین مربوط خواهد بود.
در این نامه همچنین اشعار گردیده است:
به موجب قانون اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشسته ها، مصوب 1397/6/6 مجلس شورای اسلامی، تبصره (1) قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشسته ها، مصوب 1395/2/29 مجلس شورای اسلامی اصلاح و بکارگیری بازنشسته ها به شرح ذیل مجاز گردیده است:
- در سمت های مذکور در بندهای "الف"(رؤسای سه قوه)، "ب"(معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای نگهبان) و "ج"(وزراء، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور) ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری
- به کارگیری بازنشسته های نیروهای مسلح، در دستگاه متبوع خود
- در وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی
- جانبازان بالای پنجاه درصد، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا
از آنجائیکه تبصره های (2)، (3)، (4) و (5) قانون اخیرالذکر، تغییری نداشته است، لذا ضمن اعلام ضرورت رعایت تبصره "الف" اصلاحی و تبصره (2) قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشسته ها، به استحضار می رساند، بکارگیری بازنشسته ها، خارج از موارد یادشده، تخلف محسوب شده و پرداخت هرگونه وجه و یا امکاناتی در اینخصوص، در حکم تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب شده و مشمول قوانین مربوط خواهد بود.
لذا نظر به شمول قانون یادشده به دستگاه های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری، خواهشمند است دستور فرمائید ضمن شناسایی بازنشسته های بکارگیری شده در آن وزارتخانه/سازمان/... و واحدهای زیرمجموعه و اقدام لازم جهت رعایت قانون یادشده، گزارش اقدامات انجام شده را به این دیوان ارسال فرمایند.
 
لطفا جهت دریافت متن نامه ارسالی اینجا کلیک کنید
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/