دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری اولین همایش هم اندیشی مسئولان ورزشی دیوان محاسبات کشور
1397/06/21

اولین همایش هم اندیشی مسئولان ورزشی دیوان محاسبات کشور به منظور بررسی آسیب شناسی و راههای توسعه ورزش سازمانی با حضور آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور و آقای دکتر بهاری فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی، مدیریت و مسئولان تربیت بدنی ستاد و استان ها روز دوشنبه 19 شهریور ماه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛آقای دکتر عادل آذر در این جلسه ضمن توجه به اهمیت ورزش در بالا بردن راندمان کاری گفت: ایده ورزش و«کیفیت زندگی کاری» در ادبیات مدیریت مطرح می باشد اما در سازمان های ما در ایران خیلی به آن توجه نمی شود. در ادبیات مدیریت تاکید بر این است که اگر کارکنان شادابی لازم و آرامش خاطر را نداشته باشند طبق تحقیقات انجام شده راندمان کاری آنها پایین می آید بنابراین هر چه درجه رخوت به ویژه رخوت ذهنی آنها پایین تر باشد راندمان بالاتر می رود و هرچه درجه شادابی جسمی و ذهنی بالاتر باشد راندمان کاری بالاتر می رود و این موضوع به ویژه برای دستگاه هایی مثل دیوان محاسبات که کار فکری می کنند از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است.
ایشان ادامه داد ما از همان ابتدای کارمان در دیوان محاسبات یک برنامه جدی گذاشتیم که حوزه «کیفیت زندگی کاری» را در داخل دیوان محاسبات پی گیری کنیم. طبق بررسی ها «کیفیت زندگی کاری» چند وجه دارد که یک وجه این موضوع به ورزش بر می گردد یک وجه دیگر آن آرایش محیط کار است و وجه دیگر آن ایجاد صمیمیت، همدلی و رفاقت در درون سازمان است که لازم است مورد توجه قرار گیرند. وی اضافه کرد شعار تندرستی، صمیمیت و کارآمدی که دارای ترتیب معناداری هم می باشد و برای سال 1397 انتخاب شده است کاملا بر اساس این برنامه انتخاب شده است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود به موضوع اهمیت توجه به ورزش خانواده های کارکنان اشاره کرد و گفت: موضوع دیگر در زمینه ورزش توجه به سلامتی و ورزش خانواده ها می باشد زیرا شرایط مثبت و منفی خانواده به خود کارمند منتقل می شود بنابراین لازم است خانواده های کارکنان را هم در فضای ورزش وارد کنیم که این ورود خانواده های کارکنان به ورزش برد سه جانبه است زیرا هم به خانواده توجه و رسیدگی شده است، هم به کارکنان رسیدگی شده و هم به کار سازمانی دیوان محاسبات رسیدگی کرده اید و این در مجموع باعث می شود کارآمدی، بهره وری و دقت ها در کار دیوان محاسبات بالا برود.
آقای دکتر عادل آذر در پایان سخنان خود ضمن قدردانی و تشکر از مسئولان ورزشی دیوان محاسبات از آنها خواست که اگر طرح و ایده ای در حوزه ورزش خانواده و به ویژه بانوان دارند ارائه کنند تا برای اجرا در سال 1398 مورد رسیدگی قرار گیرد.
در ادامه این جلسه آقای دکتر بهاری فر ضمن خیر مقدم به مسئولان ورزشی استان ها و ستاد از تلاش های ارزشمند این عزیزان برای بهبود ورزش در دیوان محاسبات کشور قدردانی کرد. ایشان در ادامه به شعار سازمانی«تندرستی، صمیمیت و کارآمدی» دیوان محاسبات در سال 1397 که توسط رئیس کل انتخاب شده است اشاره کرد و افزود: توجه به این شعار به ویژه بخش تندرستی، لزوم توجه بیشتر به ورزش را در دیوان محاسبات افزایش می دهد. ایشان نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل چکاب پزشکی سراسری کارکنان دیوان محاسبات در اوایل سال 1396 را عامل دیگر توجه به ورزش برشمرد و در این رابطه افزود: نتایج حاصل از این چکاب پزشکی نشان می دهد کارکنان دیوان محاسبات برای حفظ تندرستی لازم است به ورزش بپردازند و در این راستا مسئولان ورزش وظیفه دارند فرهنگ ورزش کردن را نهادینه کنند زیرا یکی از خروجی های ورزش علاوه بر تندرستی ایجاد صمیمیت است.
آقای دکتر بهاری فر در ادامه سخنان خود به افزایش سرانه ورزشی و فرهنگی دیوان محاسبات کشور اشاره کرد و در این راستا از مدیران کل استانی خواست از این بودجه به طور مطلوب و در راستای ارتقای ورزش به ویژه فعال کردن ورزش بانوان استفاده کنند.
معاون امور اجرایی و پشتیبانی دیوان محاسبات در پایان سخنان خود از مسئولان ورزشی استان ها خواست برای ارزیابی فعالیت خود شاخص های ارزیابی عملکرد ورزشی استان ها را تعیین کنند تا میزان پیشرفت ورزش استان ها قابل ارزیابی گردد.
در ادامه این همایش آقای محسنی سنگتابی مدیر تربیت بدنی دیوان محاسبات کشور و مسئولان هیات های ورزشی ستاد و استان ها به ارائه نقطه نظرات کارشناسی خود برای بهبود و ارتقاء ورزش در دیوان محاسبات کشور پرداختند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/