دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری نشست بررسی سیاست ها و خط مشی های انجام گرفته در راستای حمایت از کالای ایرانی در دیوان محاسبات کشور
1397/05/29

نشست بررسی سیاست ها و خط مشی های انجام گرفته توسط دستگاه های اجرایی مربوطه در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی، با حضور معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی دیوان محاسبات کشور و معاونان و مسئولانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد ایران، سازمان توسعه و تجارت ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران ، شرکت نمایشگاه های بین المللی ، مرکز اصناف و بازرگانان و گمرک روز یکشنبه 28 مرداد ماه برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل، در ابتدای این نشست آقای دکتر اشراق معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیربنایی دیوان محاسبات کشور ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه، هدف از برگزاری این جلسه را بررسی سیاست ها و خط مشی های انجام گرفته در راستای تحقق شعار سال حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد و افزود: در شرایط حساس کنونی کشور، توان و تولید داخلی مهم است زیرا شکوفایی اقتصادی را به همراه خواهد داشت.
معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی در ادامه سخنان خود واردات هدفمند، صادرات، توزیع کالا، هزینه تمام شده تولید کالا، استاندارد سازی و کیفیت کالا، میزان و جذب سرمایه گذاری و توسعه فرهنگی مصرف کالای داخلی را از محورهای اصلی حمایت از کالای ایرانی برشمرد که دیوان محاسبات به آنها توجه دارد و قصد دارد با آسیب شناسی نقاط ضعف و قوت موارد ذکر شده در کنار قوه مجریه گامی را برای بهتر شدن فضای تولید داخلی بردارد. وی ادامه داد در این راستا قوانین و مقررات مربوط به صادرات، واردات، کیفیت کالا و ... را بررسی کرده ایم تا تکالیف و وظایفی که قوانین و مقررات در زمینه تولید و حمایت از کالای داخلی متوجه دستگاه های اجرایی کرده است را مشخص کنیم و در این جلسه در یک فضای تعاملی و با هدف آسیب شناسی به نواقص بپردازیم تا مشخص شود چرا تا کنون این قوانین و مقررات اجرا نشده اند.
در ادامه این نشست مسئولانی از وزارت صنعت و معدن و تجارت، سازمان استاندراد ایران، سازمان توسعه و تجارت ایران، صندوق ضمانت صادرات ایران، شرکت نمایشگاه های بین المللی، مرکز اصناف و بازرگانان و گمرک به بیان فعالیت ها و اقدامات خود در راستای تحقق حمایت از کالای ایرانی پرداخته و محدودیت ها و مشکلات پیش روی دستگاه اجرایی خود را در این راستا تشریح کردند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/