دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
گزارش سفر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به استان همدان
1397/05/21

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی، با هدف دیدار با کارکنان دیوان محاسبات استان و تبیین سیاست های کلی سازمانی با استقبال استاندار همدان، مدیران و روسای دستگاه های اجرایی، نظامی و انتظامی وارد استان همدان شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در ابتدای این سفر آقای دکتر عادل آذر و هیات همراه با حضرت آیت اله محمدی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان دیدار کرد. در این دیدار آقای دکتر عادل آذر ضمن تشریح اهداف و وظایف دیوان محاسبات کشور، گزارشی از اقدامات پیشگیرانه این سازمان در صیانت از بیت المال و گزارش تفریغ بودجه ارائه نمود و تاکید کرد: دیوان محاسبات با برگزاری آموزش های تخصصی برای مدیران دستگاه ها، دانش حرفه ای را در اختیار مدیران دستگاه های اجرایی قرار می دهد که این امر باعث پیشگیری از تخلف می شود.
در این دیدار، آیت اله محمدی نیز ضمن تاکید بر صرفه جویی دستگاه های اجرایی در هزینه کرد، از عملکرد مجموعه دیوان محاسبات استان همدان و جایگاه این دستگاه در سطح استان و زحمات آقای نیکخو مدیرکل دیوان محاسبات استان در راستای تعاملات خوبی که در حل مشکلات استان دارند، تقدیر و تشکر نمود.
در ادامه این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور و معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی با کارکنان دیوان محاسبات استان همدان دیدار کرد. در ابتدای این جلسه آقای نیکخو ضمن خیرمقدم، به تشریح اقدامات انجام شده توسط دیوان محاسبات استان همدان پرداخت و در ادامه،آقای دکتر عادل آذر ضمن تشکر از حضور مجموعه دیوان محاسبات کشور در دیدار با مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، استان ها را به عنوان خط مقدم فعالیت های دیوان محاسبات کشور دانست و افزود: باید یک نظام ارزیابی عملکرد شایسته محور و حرفه محور داشته باشیم.
دکتر عادل آذر تاکید کرد که سیستم سنا می‏تواند مبنای انجام تفریغ بودجه در سال آینده باشد و در راستای صیانت از بیت المال باید به نحو مطلوبی از آن استفاده نمود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور همچنین در جلسه شورای برنامه‏ ریزی و توسعه استان که در استانداری همدان برگزار شد، حضور یافت. ایشان اظهار داشتند که طبق آمار بدست آمده از تفریغ بودجه سال 95 حدود یک هزار و 100 پرونده و بند تخلف توسط دیوان محاسبات کشور احصاء و در اختیار دادسرای دیوان محاسبات کشور قرار گرفته است. آقای دکتر عادل آذر خطاب به مدیران استانی با بیان اینکه دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی استان را مشاور خود بدانید و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارید، عنوان داشت: در پاکی و دلسوزی مدیران استان همدان تردیدی نیست.
آقای دکتر عادل آذر با بیان اینکه دو سامانه تدارکات الکترونیکی دولت(ستاد) و سامانه الکترونیکی دارا یی و اموال دولت(سادا) از اهمیت بالایی برخوردارند، از مدیران دستگاه های اجرایی خواست از این سامانه ها استفاده و ایرادها و اشکالات احتمالی را منعکس نمایند.
آقای دکتر عادل آذر درباره وضعیت اقتصاد مقاومتی در کشور بیان کرد که دیوان محاسبات گزارش حسابرسی اقتصاد مقاومتی سال 96 را در قالب طرح های عمرانی واگذار شده با معیارهایی از جمله چابک سازی، تولید و اشتغال بررسی و در این بررسی، استان ها به 4 گروه خیلی خوب، خوب، متوسط و ضعیف تقسیم شده اند ولی در مجموع معدل کشور در اجرای اقتصاد مقاومتی پایین است.
همچنین در این جلسه، آقای امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وحدت و همدلی بین نمایندگان و مدیران و همه نهادها ایجاد شده است و دیوان محاسبات امروز مشاور مدیران است و هدایت و نظارت را انجام می دهد، عنوان کرد: شفاف سازی و اجرای قانون باید در اولویت باشد.
وی با بیان اینکه 140میلیارد تومان اعتبار با مشاوره دیوان محاسبات استان و پیگیری استاندار جذب شده است، تاکید نمود: مدیر باید جرات داشته باشد و کار قانونی را پیگیری کند.
در ابتدای جلسه شورای اداری استان از کتاب توانمندی های توسعه استان همدان توسط آقای دکتر عادل آذر رونمایی شد.
 
در حاشیه این سفر، آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور وآقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی به اتفاق آقای نیکخو مدیرکل دیوان محاسبات استان، معاونین و تنی چند از سرپرستان هیات حسابرسی از تصفیه خانه فاضلاب همدان بازدید کردند.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/