دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
سمینار مشترک دیوان محاسبات ایران و اندونزی به کار خود پایان داد
1397/05/07
ششمین سمینار مشترک حسابرسی دولتی بین دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و دیوان محاسبات جمهوری اندونزی پس از سه روز نشست کاری و ارایه ملاقات و انجام تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد نظر با موفقیت به کار خود پایان داد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ، هیات اعزامی از دیوان محاسبات اندونزی به سرپرستی خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی به همراه آقایان دکتر داودی و اشراق به ترتیب معاونان فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی و امور اقتصادی و زیر بنایی دیوان محاسبات کشور و حسابرسان کل حوزه های مربوطه ضمن حضور در سمینار مشترک حسابرسی دولتی با موضوعات حسابرسی بانکها با رویکرد بانکداری اسلامی، حسابرسی دانشگاههای دولتی، حسابرسی تدارکات الکترونیکی دولت و افزایش کیفیت گزارش های حسابرسی به تبادل دانش و تجربیات خود در حوزه های مربوطه پرداختند.
طرفین ضمن ابراز رضایت کامل از برگزاری موفقیت آمیز این سمینار و نتایج حاصل شده در خصوص برنامه اقدام عمل برای سال 2019 میلادی در چارچوب تفاهم نامه همکاری میان دو دیوان تبادل نظر نموده و برنامه مذکور به امضاء معاونان فنی دیوان محاسبات ج. ا. ایران و عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی رسید. بر اساس برنامه اقدام عمل مصوب، مقرر گردید هفتمین سمینار مشترک بین دو دیوان در سال 2019 میلادی در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار گردد. موضوعات همایش مذکور عبارتند از: حسابرسی بانکهای دولتی ، حسابرسی مالیاتی و حسابرسی محیط زیست.
هیات اعزامی از دیوان محاسبات اندونزی در حاشیه سفر خود به تهران با هماهنگی با دیوان محاسبات کشور باخانم دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور دیدار و گفتگو نمود. در این دیدار، معاون حقوقی رئیس جمهور ضمن عرض خیر مقدم به هیات اندونزیایی، ایران و اندونزی را دو کشور بزرگ اسلامی با اشتراکات و ظرفیت‌های گسترده دانست و گفت: دو کشور از روابط ارزشمند و همه جانبه‌ای برخوردار هستند و می‌توان این روابط را هر چه بیشتر در راستای منافع دو ملت و کشورهای اسلامی گسترده‌تر کرد.
خانم دکتر جنیدی با اشاره به اهمیت دیدار و تبادل افکار بین هیأت‌های مختلف دو کشور بویژه در حوزه حقوقی و قضایی، ‌اظهار داشت: دیدار و گفتگو در سطوح مختلف می‌تواند در راستای تقویت و تحکیم هر چه بیشتر روابط ایران و اندونزی تأثیرگذار باشد و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از اینگونه دیدارها، استقبال می‌کند و آمادگی دارد تجربیات خود را در حوزه‌های حقوقی و قضایی با طرف‌های اندونزیایی به اشتراک بگذارد.

خانم ایسما باتون رئیس هیأت اعزامی دیوان محاسبات اندونزی هم در این دیدار ضمن تشکر از خانم دکتر جنیدی به خاطر پذیرفتن هیات و ابراز خشنودی از این دیدار گزارشی از ساختار دیوان محاسبات اندونزی ارایه کرد و گفت: اندونزی مصمم است در همه عرصه‌ها، روابط و همکاری‌های نزدیکی با جمهوری اسلامی ایران برقرار کرده و از تجربیات یکدیگر برای بهبود هر چه بیشتر شرایط خود استفاده کند.
در این دیدار علاوه بر بحث های تخصصی، در زمینه تغییر ساختار اداری دیوان محاسبات اندونزی با استفاده از تجربیات دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران بر اساس نظام قضایی حسابرسی تبادل نظر گردید.
همچنین هیات اعزامی از دیوان محاسبات اندونزی با هدف آشنایی با نحوه حسابرسی ها و رسیدگی های صورت گرفته در دانشگاههای دولتی در ایران با هماهنگی دیوان محاسبات کشور با مسوولان دانشگاه تهران در محل این دانشگاه ملاقات نمود.
در این دیدار که هیأت اعزامی از دیوان محاسبات اندونزی و مسئولان دیوان محاسبات کشور حضور داشتند، در زمینه‌های مختلف از جمله سیستم حسابداری تعهدی با مسئولان دانشگاه تهران بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
در ابتدای این دیدار دکتر سعید یزدانی، معاون اداری و مالی دانشگاه تهران ضمن عرض خیر مقدم به خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی و هیات همراه با تاکید بر اهمیت روشن‌سازی و شفاف بودن درآمدها و هزینه‌های دانشگاه گفت: سیستم حسابداری پیشین دانشگاه یک نوع حسابداری نقدی بود، اما در حال حاضر سیستم حسابداری تعهدی جایگزین آن شده است. وی با تبیین سیستم حسابداری تعهدی آن را دارای مزیت‌هایی نسبت به سیستم پیشین توصیف کرد و افزود: البته هر سیستم حسابداری جدید به طور طبیعی یکسری از مشکلات را به همراه دارد و این سیستم هنوز در دانشگاه تهران کامل اجرا نشده است. ما امید داریم سیستم حسابداری تعهدی بتواند قیمت تمام شده هر واحد درسی را در آینده روشن و مشخص کند.
دکتر یزدانی با اشاره به کمک‌های دیوان محاسبات در پیاده‌سازی سیستم حسابداری تعهدی در دانشگاه تهران از راه‌اندازی کامل آن در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم تا سال آینده این سیستم به طور کامل و حتی در بخش‌های دارایی و اموال نیز پیاده سازی شود وهم‌چنین در گزارش‌های مالی که مدیران دانشگاه نیاز دارند، مورد استفاده قرار گیرد.
در ادامه این جلسه خانم ایسما یاتون، عضو هیأت رئیسه دیوان محاسبات اندونزی و رئیس هیأت اعزامی ضمن تشکر و قدردانی از مسوولان دانشگاه تهران به خاطر پذیرفتن هیات و فرصت ایجاد شده برای این بازدید هدف از سفر خود به ایران را تبادل نظر با مسوولان دیوان محاسبات ج. ا. ایران در خصوص توسعه حسابرسی دولتی عنوان کرد.
در بخش دیگری از این دیدار دکتر محمود رضا هاشمی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه تهران با اظهار اینکه دانشگاه تهران یکی از قدیمی ترین مراکزی است که سیستم فناوری اطلاعات را راه‌اندازی کرده است، گزارشی درباره نقاط قوت و ضعف سیستم حسابرسی تعهدی ارائه و هم‌چنین به سوالات حاضران در زمینه کاربردهای مختلف این سیستم در دانشگاه تهران پاسخ لازم ارائه داد.
در پایان این دیدار هیأت عالی رتبه دیوان محاسبات کشور اندونزی از کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران بازدید به عمل آوردند.
افزون بر این هیات اعزامی از دیوان محاسبات اندونزی طبق برنامه های از پیش تعیین شده ضمن حضور در مرقد بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به مقام شامخ ایشان ادای احترام و برای دولت و ملت ایران آرزوی موفقیت و سربلندی نمود.
 
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/