دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
امام محمد باقر(ع) :هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه رمضان است.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دیدار و گفتگوی آقای دکتر عادل آذر با هیات اعزامی از دیوان محاسبات کشور اندونزی
1397/05/03

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور روز دوشنبه اول مرداد ماه با هیاتی از دیوان محاسبات کشور اندونزی به ریاست سرکار خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات کشور اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این دیدار آقای دکتر عادل آذر ضمن خوش آمدگویی به سرکار خانم ایسما یاتون و هیات همراه ؛ گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی روابط سیاسی و اقتصادی خوبی دارند. از آنجا که ایران و اندونزی از بزرگترین کشورهای اسلامی هستند و کشور اندونزی، هم به جهت کسرت جمعیت مسلمانان و هم به خاطر فعالیت های علمی که در مباحث اقتصاد اسلامی دارند اقتضاء دارد همکاری های بیشتری نیز داشته باشند. ایشان ادامه داد: دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران یکی از موفق ترین تفاهم نامه های خود را در سطح بین المللی با دیوان محاسبات کشور اندونزی دارد. بنابراین جا دارد دو دیوان همکاری بیشتری در جهت انتقال و تبادل تجربیات داشته باشند.
 
 رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود به تجارب اقتصادی و بانکداری اسلامی در اندونزی اشاره کرد و افزود: اندونزی از جمله کشورهای پیشرو در حوزه اقتصاد و بانکداری اسلامی است، به ویژه اینکه دانشمندان کشور اندونزی مقالات زیادی در تئوریزه کردن اقتصاد اسلامی داشته اند. لذا پیش بینی می شود این تئوری ها و پیشرفت های نظری در حوزه اقتصاد اسلامی بر نظامات نظارتی دیوان محاسبات کشور اندونزی اثر گذاشته و عملیاتی شده باشد، به همین دلیل علاقه مندیم از تجربیات دیوان محاسبات کشور اندونزی در مورد حسابرسی بانکداری اسلامی استفاده نمائیم.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه سخنان خود به موضوع حسابرسی عملکرد در دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و در این زمینه گفت: یکی از برنامه های جدی ما بحث حسابرسی عملکرد است. ما تلاش داریم نظام حسابرسی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران را از حسابرسی قانونی صرف به استقرار حسابرسی عملکرد ارتقاء دهیم. در همین راستا در دیوان محاسبات ایران یکی از برنامه های محوری استقرار حسابرسی عملکرد تعریف شده است. بنابراین خوشحال می شویم از تجربیات شما در حوزه حسابرسی عملکرد بخصوص با رویکرد اسلامی استفاده نمائیم.
در ادامه این دیدار، خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات کشور اندونزی در ابتدای سخنان خود از استقبال گرم دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرده و سلام رئیس و اعضای هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی را به مقامات دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.

ایشان در رابطه با حسابرسی بانک ها در اندونزی گفت: در کشور اندونزی 2 نوع بانک، یکی بانک های متعارف و دیگری بانک اسلامی یا شریعت وجود دارد که ترکیب آنها نیز تقریبا 80 درصد بانک متعارف و 20 درصد بانک اسلامی می باشد. ایشان در ادامه افزود: هم اکنون توسعه بانکداری اسلامی در اندونزی بسیار خوب است و دولت هم در این زمینه کمک های قابل توجهی کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد حاصل این دیدارها و جلسات رسیدن به برنامه اقدام عملی برای انجام حسابرسی های مشترک در مورد بانکداری اسلامی و برگزاری سمینارهای مشترک در آینده باشد.
خانم ایسما یاتون در پایان سخنان خود از استقبال و برنامه ریزی خوب دیوان محاسبات کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه دیدار با معاون حقوقی رئیس جمهوری و بازدید از دانشگاه تهران و همچنین برنامه های فرهنگی جانبی تدارک دیده شده برای هیات دیوان محاسبات اندونزی تشکر و قدردانی کرد.
شایان ذکر است بعد از دیدار هیات اندونزی با رئیس کل دیوان محاسبات کشور، برنامه افتتاحیه ششمین سمینار مشترک دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و دیوان محاسبات اندونزی با سخنرانی آقایان علی شیری مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر اشراق معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی، دکتر داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی از دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و سخنرانی سرکار خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی و آقای اکتاوینو علیم الدین سفیر جمهوری اندونزی در تهران آغاز به کار کرد و در ادامه هیات تخصصی از دیوان محاسبات های دو کشور ایران و اندونزی در حوزه های حسابرسی بانک ها با رویکرد اسلامی، حسابرسی دانشگاه های دولتی، افزایش کیفیت گزارش های حسابرسی و حسابرسی الکترونیکی تدارکات دولتی به ارائه مقاله و تبادل نظر پرداختند.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/