دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
نشست رئیس کل دیوان محاسبات کشور با مجمع نمایندگان استان گیلان
1397/04/02

مجمع نمایندگان استان گیلان طی نشستی با رئیس کل، دادستان، روسای هیات های مستشاری و معاونان فنی دیوان محاسبات کشور دیدار کردند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکتر عادل آذر ضمن عرض خیر مقدم نسبت به حضور اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان در دیوان محاسبات کشور، مجمع نمایندگان استان گیلان را متشکل از نمایندگانی صاحب نظر و موثر در مجلس شورای اسلامی توصیف کرد که همواره به دنبال گزارش هایی مستند در حوزه های کلان و ملی از دیوان محاسبات کشور می باشند. ایشان در ادامه از نمایندگان استان گیلان درخواست کرد موضوعات و مشکلات حوزه های انتخابیه و منطقه ای خود را بر حسب اولویت، فهرست بندی و برای پاسخگویی دیوان محاسبات در اختیار معاونت پارلمانی دیوان محاسبات کشور قرار دهند. ایشان در رابطه با خواسته های ملی مجمع نمایندگان استان گیلان در حوزه های تحول سلامت، سازمان هدفمندی یارانه ها، منابع و مصارف، ارزش افزوده و سایر موارد نیز از معاونت های فنی دیوان محاسبات درخواست کرد تا گزارشات مستند در اختیار مجمع نمایندگان استان گیلان قرار دهند.
در ادامه این جلسه آقای احمدی مدیر کل دیوان محاسبات استان گیلان تحلیلی از وضعیت بودجه سال های 1389 تا 1395 استان گیلان، درصد تحقق دریافت های عمومی و اختصاصی، وضعیت اعتبارات و میزان جذب آن، سهم هریک از اجزای مخارج دولت در اعتبارات استان، وضعیت تصویر کلان بودجه استان در سال 1396، وضعیت تصویر کلان بودجه استان برای سال 1397، گزارش تحلیلی منابع و مصارف شرکت های دولتی تحت رسیدگی، برنامه جامع حسابرسی سال 1397، گزارش یافته های حسابرسی ارسالی به دادسرا ، گزارش وضعیت تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی در استان، آلودگی رودخانه ها و یافته های حسابرسی طرح تحول نظام سلامت در استان گیلان را ارائه کرد.
در این جلسه همچنین آقایان کوچکی نژاد، لاهوتی، شکری، نیک فر، افتخاری، دلخوش و قربانی از اعضای مجمع نمایندگان استان گیلان ضمن تقدیر از سیاست های پیشگیرانه دیوان محاسبات کشور در دوره آقای دکتر عادل آذر به طرح مسائل و مشکلات بودجه ای، عمرانی، کشاورزی،معادن،نیروی انسانی غیر قانونی جذب شده در دستگاه های استان، وضعیت بودجه ای دهیاری ها و بخشداری ها و مشکلات پدید آمده در این حوزه ها و همچنین طولانی بودن روند رسیدگی به تخلفات مالی دستگاه های دولتی استان در دیوان محاسبات پرداخته و از رئیس کل دیوان محاسبات درخواست کردند که با توجه به نظارتی که دیوان محاسبات بر دستگاه های اجرایی دارد، حل و فصل این مشکلات را در استان در اولویت قرار دهد.
در بخش دیگری از این نشست دادستان دیوان محاسبات کشور ضمن تشکر از نگاه تخصصی و کلان نمایندگان استان گیلان از دغدغه های ایشان که در بعد نظارتی مطرح کردند، استقبال کرد و گفت: دیوان محاسبات با ایجاد انضباط مالی با علل و عوامل فساد مقابله می کند و در دوره اخیر مدیریت، دیوان با تدابیر و رویکردهای پیشگیرانه و هدایتگرانه از بیت المال صیانت می کند. آقای شجاعی در ادامه به موضوع اطاله رسیدگی اشاره کرد و افزود: اطاله رسیدگی با اتخاذ تدابیر جدید بیش از 50 درصد کاهش یافته است و یک رویکرد جدیدی در اجرای آراء و احکام اتخاذ شده است که وصول ضرر و زیان وارده به بیت المال در مقایسه با ادروار گذشته از رشد قابل قبولی برخوردار است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/