دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
نشست درس هایی از قرآن با بیانات حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد برگزار شد
1397/03/07

نشست درس هایی از قرآن با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد و با حضور رئیس کل، معاونان، مستشاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور روز یکشنبه 6 خردادماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکترعادل آذر ضمن خیرمقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات به آقای ابوترابی فرد و کلیه همکاران، از حضور ایشان در دیوان محاسبات کشور تشکر کرد. در ادامه مباحث جلسات گذشته، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در تفسیر آیه 183 سوره بقره گفت: مخاطب این آیه شریفه اهل ایمان است. کسانی که به پیامبر بزرگوار اسلام ایمان آوردند. در این آیه خداوند از یک حکم الهی به نام روزه پرده برمی دارد و اهل ایمان را به روزه گرفتن دعوت می کند.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد ضمن تشریح فلسفه روزه، روزه را عبادت عام دانست که سایر ادیان الهی نیز به آن توصیه کرده اند ولی انسان های خاصی که از هدایت قرآن سود می برند از آن تبعیت می کنند و افزود: این عبادت همانند سایر عبادات وسیله آراسته شدن انسان به تقواست. تقوایی که در جان انسان ها بصورت عملی و نظری حاکم باشد. یعنی بر اثر آن انسان درست ببیند، درست تشخیص دهد و درست عمل کند.
ایشان یکی از مهمترین دلایل حقانیت دین اسلام را احکام و دستورات آن بیان کرد و گفت: قوانین و احکام دینی بسیار مهم و حکیمانه است مثل روزه گرفتن که احکام بسیار ظریفی بر آن حاکم است. هرچند روزه برای جسم، روح و... فواید بسیاری دارد ولی در احکام اسلامی در مواردی خاص متناسب با شرایط و توان انسان ها امکان روزه نگرفتن در نظر گرفته شده است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با تاکید بر اهمیت ماه رمضان ، گفت: این ماه چنان ارزشمند است که قرآن کریم از آن به عنوان ماهی که در آن قرآن نازل شده است یاد می کند و برای انسان نیز چنان احترامی قائل است که در بهترین ماه(ماه مبارک رمضان)، بهترین شب(شب قدر) ، بهترین ساعات، بهترین کلام( قرآن کریم) را بر بهترین قلب یعنی پیامبر اکرم(ص) برای بهترین پدیده عالم(یعنی انسان) نازل نموده و تاکید کرده است که هر کدام از شما که این ماه را درک کرد، روزه بگیرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۳ اسفند
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/