دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
نشست تخصصی دیوان محاسبات کشور با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی
1397/02/22
نشست تخصصی رئیس کل، دادستان، معاونین فنی و حقوقی و روسای هیأت های مستشاری با رئیس،معاون و برخی اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه 17 اردیبهشت ماه در دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این جلسه آقای دکتر عادل آذر با تبریک اعیاد شعبانیه خصوصاً ولادت حضرت ولیعصر (عج) و حلول ماه مبارک رمضان از حضور رئیس، نایب رئیس و دیگر اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تشکر کرده و با توجه به چالش های اقتصادی کشور برگزاری این چنین جلسات تخصصی و تبادل افکار در برون رفت از مشکلات اقتصادی کشوررا راهگشا و فرصتی برای رشد و احاطه براشرایط اقتصادی دانست. در این راستا اطلاعات ارزشمند و تحلیلی کارکنان و مدیران دیوان محاسبات کشور را ابزار مناسبی برای تصمیم سازی کمیسیون اقتصادی مجلس شورا ی اسلامی دانست .
 
 
ایشان در ادامه سخنان خود برگزاری نشست با کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی را باعث تقویت مأموریت های دیوان محاسبات در صیانت از بیت المال و همچنین ارائه مشاوره های علمی و تخصصی به کمیسیون ها عنوان کرد.
سپس آقای دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک اعیاد شعبانیه از حضور ارزشمند مدیران دیوان محاسبات در جلسات تخصصی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی قدردانی و دیوان محاسبات را بازوی نظارتی مقتدر قوه مقننه دانست و از شخصیت علمی، ممتاز و دانشگاهی آقای دکتر عادل آذر که مدیری لایق و شایسته هستند تجلیل کرد. وی در ادامه از کارشناسان و مدیران حوزه های فنی دیوان محاسبات دعوت کرد تا در جلسات کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور موثر داشته باشند تا علاوه بر ارایه گزارش های نظارتی، در حوزه تجزیه و تحلیل مسائل اقتصادی کشور نیز به این کمیسیون کمک نمایند.
 
 
در ادامه آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور هم ضمن خیر مقدم خدمت حضار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دغدغه های رئیس و اعضاء کمیسیون اقتصادی در زمینه مسائل اقتصادی کشور تقدیر نمود و افزود: که مأموریت ذاتی دیوان محاسبات کشور طبق قانون علاوه بر کار نظارتی، تجزیه و تحلیل مسائل مالی کشور نیز می باشد مثلا دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه حساب ها و اسناد و مدارک مربوط را برابر قانون جمع آوری و گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام نظرات کارشناسی و تحلیلی به مجلس شورای اسلامی تسلیم می کند.
 
 
در ادامه این نشست اعضاء کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات رئیس کل، دادستان، معاونین و مدیران دیوان محاسبات در برگزاری این گونه جلسات و با توجه به جایگاه نظارتی و ارائه نظرات تحلیلی و کارشناسی دیوان محاسبات به بیان نظرات خود در زمینه مسائل جاری اقتصاد کشور پرداخته و تاکید داشتند که چالش های اقتصادی کشور در حوزه های ارزی، گمرک و بانکی قویاً مورد رصد دیوان محاسبات قرار گیرد و گزارش های این نظارت ها را به طور مرتب و مستمر جهت تصمیم گیری های بهتر به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی ارائه نمایند. در این نشست معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی و حسابرسان کل امور بانکی و اقتصادی دیوان محاسبات به ارائه نظرات و گزارش های خود در حوزه های مربوطه با توجه به شرایط اقتصادی اخیر کشور پرداختند.
 
 
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/