دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
با بخشنامه دیوان محاسبات کشور:
دریافت سود از حساب های بانکی دستگاه های اجرایی کشوری، درآمد اختصاصی محسوب و به حساب خزانه واریز می شود
1397/02/16

آقای کیومرث داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور طی نامه ای به دستگاه های اجرایی تحت حسابرسی این معاونت، دریافت سود از حساب های بانکی دستگاه های اجرایی کشوری را درآمد اختصاصی که به حساب خزانه واریز می شود؛ اعلام کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در این بخشنامه به دستگاه های اجرایی تحت حسابرسی معاونت فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی آمده است؛
«همانطوریکه مستحضرید به موجب مفاد اجزای(1) و (2) بند«ح» تبصره (12) ماده واحده قانون بودجه سال 1397 کل کشور:
- دستگاه های مشمول ماده(29) قانون برنامه ششم توسعه و ماده(5) قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی ( حساب جاری، پشتیبان، سپرده گذاری کوتاه مدت و بلند مدت) مفتوح در بانک های دولتی و غیر دولتی نیستند.
- از ابتدای سال 1397، سود دریافتی ناشی از سپرده های دارای مجوز دستگاه های مشمول، با استثنای بانک ها، بیمه ها، سازمان بورس و اوراق بهادار و صندوق ها و دستگاههای مأذون از مقام معظم رهبری، به عنوان درآمد اختصاصی آن دستگاه محسوب و به حساب متمرکز خزانه وجوه درآمد اختصاصی واریز و به صورت صددرصد(100%) دریافت و مطابق قوانین و مقررات مربوطه پرداخت می گردد. هرگونه اقدام مغایر این حکم تصرف در وجوه و اموال عمومی محسوب می شود.
با عنایت به مفاد احکام مذکور و تکلیف قانونی این دیوان به ارائه گزارش عملکرد این احکام در مقاطع شش ماه به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، خواهشمند است دستور فرمائید مراتب جهت رعایت، به نحو مقتضی به کلیه واحدهای تابعه و زیر مجموعه ابلاغ گردد.»
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/