دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری اولین جلسه عمومی دیوان محاسبات تهران در سال 1397 با حضور معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور
1397/02/10

اولین جلسه عمومی دیوان محاسبات تهران در سال 1397 با حضور آقای دکتر منتی نژاد معاون حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات، در ابتدای این جلسه آقای نامداری مدیرکل دیوان محاسبات استان ضمن عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه، گزارش مختصری از عملکرد دیوان محاسبات استان در سال 1396 ارائه کرد و در ادامه به بیان اهداف و نقشه راه سال جاری پرداخت. در ادامه جلسه، آقای دکتر منتی نژاد معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور ضمن عرض تبریک سال نو و اعیاد رجب و شعبانیه و آرزوی سالی توام با موفقیت و سربلندی برای همکاران از مدیریت، معاونین، سرپرستان، هیات ها و کلیه همکاران استان به جهت عملکرد صحیح و تهیه گزارشات مورد انتظار و ارائه برخی از آنها به نمایندگان مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: دیوان محاسبات استان در مسیر درستی قرار دارد و انتظار داریم با توجه به ظرفیت استان شاهد استمرار فعالیت ها و اقدامات اثر بخش آن در سال جاری باشیم.
آقای دکتر منتی نژاد ضمن تشریح وضعیت کشور و تبیین اهداف و سیاست های دیوان محاسبات، اظهار داشت: کشور ما امسال دارای ملاحظات خاصی است، برخی از این ملاحظات در سال 1397 برجسته تر می باشد و نظارت دقیق تر و بیشتری را می طلبد. چرا که فضای کشور مبتنی بر فضای مجازی است و دانش مبتنی بر مطالبات فضای مجازی با حداقل اطلاعات پمپاژ می گردد و اگرچه در این فضا آزادی اطلاعات به منظور شفافیت مورد تحسین است، لیکن دانش سطحی در این خصوص مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است. بنایراین نباید گرفتار این فضا شویم و باید فعالیت های خود را با رعایت موازین و منشور اخلاق حرفه ای دنبال کنیم.
دکتر منتی نژاد اظهار داشت: علاوه بر تاثیرات فضای مجازی، پمپاژ یاس و نا امیدی به منظور اهداف نادرست نیز در جامعه صورت می گیرد و باید همه همت کنیم و کار خود را جدی بگیریم. کشور ما کشوری توانمند است و ما می توانیم مشکلات مان را حل کنیم. نعمت های خدادادی همراه با نیروی انسانی مستعد و نخبه می توانند در آبادانی و عمران کشور و تامین نیازهای کشور کمک کنند همانگونه که در برهه هایی از تاریخ انقلاب این هدف محقق شده است. بنابراین لازم است رضایت مندی و امید را به جامعه تزریق نماییم و البته باید به نیازهای مردم توجه داشته باشیم.
آقای دکتر منتی نژاد در ادامه ضمن اشاره به شعار سال تاکید نمود باید به صورت سطحی با این موضوع برخورد نکنیم. تا تولید کنندگان، جوانان، فارغ التحصیلان، نخبگان و آحاد جامعه دلسرد نشوند و احساس تبعیض نکنند و ضمن رصد تصمیمات مراجع مختلف به بررسی تبعات و آسیب شناسی آنها بپردازیم. باید نتایج بررسی اوضاع کشور (شامل مشکلات چالش ها موانع و....) را به اطلاع مجلس و نمایندگان برسانیم.
ایشان در پایان ضمن تاکید بر ضرورت افزایش بهره وری و اثربخشی اقدامات و فعالیت های حسابرسی و لزوم ارزیابی صحیح عملکرد، به سوالات همکاران (تشریح ماده 221 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و انتظارات نمایندگان، رویکرد نظارتی دیوان و لزوم انجام صحیح تکالیف محوله قانونی) پاسخ داد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/