دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
گزارش سفر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به استان اصفهان
1397/02/10

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای دکتر بهاری فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی، آقای صفایی نسب مشاور ویژه رئیس کل و آقای قاسمی سرپرست دفتر مرکزی حراست جهت افتتاح ساختمان جدید دیوان محاسبات اصفهان و دیدار با کارکنان به این استان سفر کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در این سفر آقای دکتر عادل آذر در دیدار با آیت ا... سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه رئیس دیوان محاسبات و دادستان به پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و با رای نمایندگان مجلس به صورت مستقیم انتخاب می شوند، اظهار داشت: قانون اساسی وظیفه دیوان محاسبات کشور را پاسداری از بیت المال براساس بودجه کل کشور و نظارت مالی دانسته و در همین راستا دیوان محاسبات نظارت مستمر مالی پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه را در پیش گرفته است. ارائه مشاوره در قالب تیم مشورتی برای مدیران به ویژه در اجرای مناقصات و برگزاری کارگاه های آموزشی با حفظ جسارت و قدرت تصمیم گیری مدیران از جمله مواردی است که در بخش نظارت پیشگیرانه مورد توجه قرار گرفته است.
رئیس کل دیوان محاسبات با اشاره به مباحث آموزشی و تاکید بر اینکه عمده تخلفات در استان اصفهان ناشی از تخلف و انحراف از قانون بوده است، افزود: دیوان محاسبات، با برگزاری کمیته های تعاملی دانش حرفه ای را در اختیار مدیران قرار می دهد و در نتیجه این رویکرد در سال 1395 بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان انحرافات بودجه ای در استان اصفهان در قالب نظارت پیشگیرانه به حساب های خزانه یا حساب های دستگاه اجرایی بازگردانده شده است.
آقای دکتر عادل آذر همچنین در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری برگزار گردید، حضور یافت. در این جلسه استاندار اصفهان به رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه خیرمقدم گفت و در ادامه جلسه، آقای قنبری مدیرکل دیوان محاسبات استان گزارش عملکرد ضمنی(8) ماهه سال 1396، گزارش تفریغ بودجه سال 1395 استان با محوریت وضعیت درآمدهای وصولی، تخصیص اعتبارات، عدم استفاده از ظرفیت های قانونی، دستگاه های تحت رسیدگی، تعداد گزارشات تهیه شده و انحرافات مشاهده شده در عملکرد دستگاه های اجرایی استان، آسیب ها و چالش های موجود، اقدامات پیشگیرانه و تاثیر آن بر جلوگیری از ارسال گزارش به دادسرا را ارائه نمود.
در ادامه جلسه، آقای دکتر عادل آذر به بیان اهداف و سیاست های کلان دیوان محاسبات پرداخت و با تاکید بر اینکه شعار «نظارت مستمر مالی، پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدارانه» نشات گرفته از اصول (54) و (55) قانون اساسی است، در تشریح آن افزود: بیت المال صرفاً میز و صندلی و دارایی فیزیکی نیست بلکه بخش عمده آن سرمایه انسانی است و باید آموزش های لازم به مدیران داده شود و از آنها حراست گردد. رئیس کل دیوان محاسبات اظهار داشت: در بخش هدایتگرانه در سال 1397، حدود 35 درصد گزارشات استان با رویکرد حسابرسی عملکرد پیش بینی شده است تا بتوان دستگاه ها را به سمت مصرف صحیح اعتبارات هدایت کرد. ایشان با تاکید بر رعایت انصاف و اصول حرفه ای در بررسی ها و رسیدگی ها، تهیه گزارشات اقتصاد مقاومتی، استفاده از قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و رعایت شعار سال 1397 که برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی است، رعایت دقیق ضوابط حاکم بر اسناد خزانه اسلامی را خواستار شد و افزود: گاهی اسناد خزانه بدون وجود اسناد مثبته بدهی مربوط به بدهی قطعی به پیمانکاران واگذار شده که خلاف قانون می باشد. در پایان جلسه آقای دکتر عادل آذر مقرر نمود که کمیته بررسی وضعیت اسناد خزانه اسلامی با حضور مسئولین دیوان محاسبات استان، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دستگاه های اجرایی استان تشکیل شود تا شفافیت بیشتر و نظارت ها بهتر گردد.
پس از جلسه شورای اداری، آقای دکتر عادل آذر با حضور در محل ساختمان جدید دیوان محاسبات استان و با همراهی معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری و تعدادی از مدیران کل استان و همچنین مدیران بازنشسته دیوان محاسبات استان ساختمان جدید دیوان محاسبات استان را افتتاح نمود.
در ادامه برنامه سفر رئیس کل به این استان، ایشان طی جلسه ای عمومی با کارکنان دیوان محاسبات دیدار کرد. در ابتدای این جلسه آقای قنبری از حمایت ها و پیگیری های ریاست کل و معاون امور اجرایی و پشتیبانی جهت تملک ساختمان و سایر اقدامات مربوط به تجهیز آن تشکر کرد و پس از تشریح موقعیت جغرافیایی استان، تعداد کارکنان، نوع استخدام، تعداد نیروهای ستادی و صفی، فعالیت های فرهنگی و اردوهای زیارتی انجام شده، به ارائه گزارش عملکرد استان از جمله کلیه گزارشات تهیه شده، برگزاری جلسات فنی و تخصصی، اقدامات پیشگیرانه دیوان محاسبات استان و ... پرداخت.
در این جلسه رئیس کل سیاست ها و رویکرد نظارتی دیوان محاسبات را تشریح و بر ضرورت تمرکز دیوان محاسبات برای تحقق شعار سال کشور «حمایت از کالای ایرانی» تاکید نمود و در ادامه شعار درون سازمانی دیوان محاسبات کشور را توضیح داد و سپس به تشریح مولفه های موثر بر اقتدار دیوان پرداخت و گفت: اقتدار دیوان محاسبات در تسلط همکاران بر دانش فنی است. باید تلاش کنیم سطح دانش خود را افزایش دهیم و به اصول حرفه ای پایبند باشیم.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان جلسه از عملکرد کلیه همکاران دیوان محاسبات در انجام وظایف خود قدردانی نمود و از تلاش های آقای قنبری مدیرکل دیوان محاسبات استان اصفهان جهت پیگیری و تجهیز ساختمان دیوان محاسبات استان اصفهان تشکر و بر تحقق شعار محوری دیوان محاسبات کشور تاکید نمود.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/