دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                 سال 1398سال رونق تولید                          کلید حل مشکلات اقتصادی، توسعه تولید ملی است.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
دیدار و گفتگوی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی با آیت الله سیدمحمد خامنه ای رئیس بنیاد ایرانشناسی
1397/02/04

آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی دیوان محاسبات کشور با همراهی آقای مجید حسنی، حسابرس کل هیأت برنامه ریزی و توسعه با آیت الله سید محمد خامنه ای رئیس بنیاد ایرانشناسی، دیدار و گفتگو کردند. در این نشست، آیت الله سیدمحمد خامنه ای با اشاره به خاطرات خود در روند تدوین و تصویب قانون اساسی (به عنوان یکی از اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی) و با اشاره به پیشنهاد اولیه اصل (54) قانون اساسی توسط ایشان و اهمیت اصل استقلال حرفه ای دیوان محاسبات، وظیفه دیوان محاسبات کشور در پاسداری از بیت المال را با جایگاه نظارتی حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) بر بیت المال، یکسان دانست.
ایشان همچنین، نقش دیوان محاسبات کشور در اصلاح امور مالی کشور را بسیار مهم دانسته و افزود؛ دیوان محاسبات کشور در تمامی موضوعات و مسائل مالی که جنبه خصوصی ندارد، باید ورود نموده و نظارت کند.
آیت الله سیدمحمد خامنه ای با اشاره به عملکرد بنیاد ایرانشناسی، به پروژه پژوهشی تهیه جدول گاهنگاری تطبیقی ایران و جهان اشاره نموده و ابراز امیدواری کرد تا این پروژه که در آن به حوزه های فرهنگی ایران پرداخته شده است، در آینده به عنوان بخشی از دانش مشترک ایرانیان در شناخت هویتی سرزمینی، در مجامع علمی داخلی و بین المللی، منشاء استفاده و اثر قرار گیرد.
در ادامه این دیدار، آقای داودی با اشاره به نقش نظارتی دیوان محاسبات کشور، سیاست های کاری دیوان محاسبات را تشریح کرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ جمعه ۳۰ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/