دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:فاطمه (سلام الله علیها) پاره تن، نور چشم و میوه دل من است.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری دوره آموزشی بدو خدمت شغلی ویژه کارکنان جدیدالاستخدام دیوان محاسبات کشور
1397/02/03

مراسم افتتاحیه دوره آموزشی بدو خدمت، ویژه کارکنان جدیدالاستخدام دیوان محاسبات کشور با حضور رئیس کل، معاونان و مدیران دیوان محاسبات کشور برگزار شد. این دوره آموزشی که با سخنرانی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور، روز شنبه 1 اردیبهشت ماه آغاز شد تا روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ آقای دکتر عادل آذر در سخنرانی افتتاحیه این دوره آموزشی ضمن خیر مقدم و شادباش اعیاد شعبانیه به حاضرین در مراسم افتتاحیه از اساتید و برگزارکنندگان دوره آموزشی بدو خدمت تشکر نمودند و در ادامه نکات کلیدی را برای کارکنان جدید الاستخدام دیوان محاسبات کشور تشریح کردند تا موفقیت و پیشبرد اهداف عالی نظارتی دیوان محاسبات کشور و همچنین موفقیت کاری این نیروهای جدید الاستخدام، هوشمندانه و با درایت محقق شود.
آقای دکتر عادل آذر در سخنان خود ضمن تشریح جایگاه دیوان محاسبات در نظام اداری کشور و رویکردهای نظارتی دیوان محاسبات به پنچ نکته کلیدی اشاره داشت از جمله اینکه آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور که در اردیبهشت ماه 1396 توسط سازمان سنجش کشور برگزار شد شامل یک فرایند پیچیده و فوق العاده دقیق بود و تلاش مدیریت دیوان محاسبات بر آن بود که این فرآیند کاملا علمی و در منصفانه ترین شکل ممکن برگزار شود، بنابراین کسانی که امروز استخدام شده اند با توانمندی خودشان قبول شده اند وتمامی آزمون های حرفه ای و تخصصی را با موفقیت طی کرده اند.
ایشان در ادامه بعنوان نکته دوم افزود: توجه داشته باشید که در یک نهاد عالی نظارتی کشور استخدام شده اید، که جایگاه بالایی در نظام حاکمیتی کشور دارد پس باید شان و جایگاه دیوان محاسبات کشور را حفظ کنید. ایشان با اشاره به حساسیت کار و ماموریت دیوان محاسبات اظهار داشت: در گزارش های حسابرسی خود باید نهایت دقت و انصاف را داشته باشید تا مبادا حقی از کسی ضایع شود یا اینکه تخلفی نادیده گرفته شود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در نکته سوم خود خطاب به کارکنان جدید الاستخدام گفت: برای ارتقاء و رسیدن به پست های بالاتر باید صبور و سختکوش بود و با آرامش و وجدان کاری و پشتکار و دقت به کار پرداخت زیرا در دیوان محاسبات کشور ساز وکارها و نظاماتی وجود دارد که کسانی را که کارشان را با اخلاق حرفه ای، با تلاش، درایت و شایستگی انجام می دهند به موقع ارتقاء می دهد و این باور ما است که در مسیر ارتقاء شغلی هیچ چیز جای شایستگی را نمی گیرد.
دکتر عادل آذر توجه به جایگاه پیشکسوتان را بعنوان نکته چهارم بیان کرد و افزود: از شما نیروهای جدید می خواهم در جایگاه کاری خود قدر پیشکسوتان را بدانید و تلاش کنید از تجربیات آنها بهره ببرید و اگر به شما تذکری می دهند قدر بدانید و از پیشکسوتان نیز می خواهم تجربیات خود را به شما عزیزان انتقال دهند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور توجه به حفظ شان و جایگاه دیوان محاسبات کشور در دستگاه های اجرایی را نکته پنجم و پایانی خود برشمرد و در این رابطه افزود: از شما می خواهم ارزش های کلیدی دیوان محاسبات کشور را ترویج کنید و تمام فکر و تلاش خود را متوجه یادگیری کنید و توجه داشته باشید که دیوان محاسبات یک خانواده است که سیستم مدیریتی پدرانه در همه بخش های آن جاری و ساری است.
آقای دکتر عادل آذر در پایان سخنان خود خطاب به اساتید این دوره آموزشی نیز گفت: از شما مدرسان عزیز می خواهم تدریس خود را با تجربه عجین کنید و پرونده ها و گزارش های حسابرسی و رسیدگی های دادیاران، تعاملات با مجلس شورای اسلامی و دستگاه های اجرایی را از بعد تجربی مورد واکاوی قرار دهید تا دوستان جوان ما با موارد علمی بیشتر آشنا شوند.
دیگر سخنران این مراسم آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور بود که به تشریح برنامه ها و اهداف برگزاری این دوره آموزشی برای کارکنان جدید الاستخدام پرداخت. ایشان در بخشی از سخنان خود گفت: در این دوره آموزشی که به مدت 5 روز برگزار می شود شما را با محورها و مباحث اولیه ای که برای کار در دیوان محاسبات نیاز دارید آشنا خواهیم کرد. وی با اشاره به « جامعه پذیری یا اجتماعی شدن در سازمان» افزود: افرادی که تازه به سازمان ها وارد می شوند باید از هنجارهای اصلی سازمان پیروی کنند و در کنار این هنجارهای اصلی هنجارهای فرعی را نیز یاد بگیرند و بعنوان نیروهای تازه نفس فرهنگ، سبک کاری و عرف های جدید را به بدنه دیوان تزریق کنند تا به افرادی اثر بخش در سازمان تبدیل شوند.
در ادامه مراسم افتتاحیه دوره آموزشی برای کارکنان جدید الاستخدام آقای دکتر بهاری فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی به تشریح جایگاه دیوان محاسبات کشور و همچنین ارائه رهنمودهایی برای تطبیق نیروهای جدید با شرایط کاری، مراحل ارتقاء کاری و برخی برنامه های اداری و پشتیبانی در حوزه نیروی انسانی پرداخت. ایشان در بخشی از سخنان خود گفت در اصول 54 و 55 قانون اساسی جایگاه بالایی برای دیوان محاسبات کشور در نظر گرفته شده است . از این حیث دیوان محاسبات سازمان منحصر به فردی است کاملا حرفه ای که همه ارکان نظام آن را قبول دارند. ایشان اضافه کرد پیشینه غنی دیوان محاسبات عامل اهمیت آن است و شما کمتر سازمانی را سراغ دارید که این حجم عظیم کارشناسان خبره را داشته باشد بنابراین مسئولیت سنگینی بر روی دوش شما است و خدا را شاکر باشید که توفیق خدمت در این سازمان را دارید.
شایان ذکر است در این دوره آموزشی که از 1 تا 5 اردیبهشت ماه در دیوان محاسبات کشور برگزار می شود سرفصل هایی با عناوین ضوابط و مقررات معاملات دولتی، آشنایی با مبانی استنباط حقوقی، ضوابط و مقررات دریافت ها، آشنایی با دیوان محاسبات کشور، ضوابط و مقررات پرداخت ها، مقررات و روش های اجرایی طرح های تملک دارایی، ضوابط و مقررات اموال دولتی، موازین اخلاق رفتار حرفه ای در دیوان محاسبات کشور، چارچوب و نحوه تهیه گزارش حسابرسی، آشنایی با مبانی تفریغ بودجه و نحوه تهیه گزارش آن، کاربرد فناوری های نوین ICT در حسابرسی، ضوابط و مقررات پرداخت ها، حسابرسی در دیوان محاسبات با محوریت حسابرسی رعایت، مالی و عملکرد، مفاهیم بودجه ریزی و تبیین ساختار بودجه کل کشور، حفاظت گفتار، حفاظت اسناد و مدارک و ضوابط و مقررات امور اداری و استخدامی تدریس خواهد شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/