دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
نشست رئیس کل با دادستان و مجموعه کارکنان دادسرای دیوان محاسبات کشور
1396/12/27

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در نشستی صمیمانه با دادستان، معاونان دادستان، رؤسای شعب دادیاری، دادیاران و مجموعه کارکنان دادسرای دیوان محاسبات کشور دیدار کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکتر عادل آذر ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو از فضای صمیمانه توام با صبر و حوصله حاکم بر دادسری دیوان محاسبات که نتیجه مدیریت خوب آقای شجاعی دادستان دیوان محاسبات است، تشکر و قدردانی کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات در ادامه اظهار داشت: خط مقدم دیوان محاسبات کشور همکاران بخش های فنی دیوان که شامل حسابرسی و رسیدگی است، می باشند و موفقیت ها و کامیابی های دیوان که به دفعات نیز مورد تحسین مقامات کشوری قرار گرفته است حاصل تلاش ارزشمند شما عزیزان می باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی در ادامه تمام فعالیت های دیوان محاسبات را بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور دانست و از مجموعه کارکنان دادسرای دیوان خواست با رعایت اصول حرفه ای و با توان مضاعف کارشان را انجام دهند. ایشان در ادامه شفافیت در فرآیندهای اداری دیوان را باعث افزایش سرعت عمل در کارها عنوان کرد و افزود برای رسیدن به این منظور در برنامه راهبردی پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور اولویت مدیریت دانش و مستند سازی الکترونیکی وگسترش فن آوری های نوین اطلاعاتی برای به روز رسانی گزارش فعالیت های دادسرای دیوان محاسبات پیش بینی شده است. ایشان در ادامه اضافه کرد: برنامه راهبردی پنج ساله دوم که با مشارکت همه ارکان دیوان تهیه شده است میثاقنامه دیوان می باشد که با تمرکز بر محورهای آن زمینه رشد و تعالی بیشتر دیوان محاسبات فراهم خواهد شد. دکتر عادل آذر همچنین توصیه کرد که این میثاقنامه توسط همکاران مطالعه شده و بازخوردهای لازم در خصوص آن منعکس شود.
آقای دکتر عادل آذر در پایان سخنان خود با اشاره به تایید کارحرفه ای دیوان محاسبات کشور توسط مقامات عالی نظام در مقاطع مختلف گفت : این تایید نتیجه تلاش، تخصص و کار حرفه ای توام با رعایت عدالت و انصاف کارکنان دیوان محاسبات کشور است که قابل قدردانی است و همواره باید این چنین ادامه پیدا کند.
در بخش دیگری از این نشست آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور به ارائه خلاصه گزارش عملکرد دادسرای دیوان محاسبات کشور در سال 1396 پرداخت. ایشان در گزارش خود حسابرسی، تفریغ بودجه و رسیدگی را سه ماموریت اساسی دیوان محاسبات برشمرد که همه ارکان دیوان محاسبات با تعامل، همکاری و همدلی در انجام و تحقق آن اهتمام می ورزند.
آقای شجاعی در ادامه ماموریت رسیدگی به تخلفات و عملکرد مالی دستگاه های اجرایی را فرایندی هفت مرحله ای شامل: 1- تهیه گزارش تخلف2- تحقیق3- تعقیب4- صدور دادخواست5- محاکمه و صدور رای6- اعتراض و صدور حکم قطعی و 7- اجرای احکام برشمرد و افزود: از این هفت مرحله چهار مرحله تحقیق، تعقیب، صدور دادخواست و اجرای احکام منحصراً توسط دادسرا صورت می پذیرد و در سه مرحله دیگر نیز نقش موثر دارد.
دادستان دیوان محاسبات در ادامه اضافه کرد دادسرا جهت انجام بهینه این ماموریت مهم و اختصاصی؛سرعت، دقت و کاهش فاصله زمان وقوع رویداد مالی و اتخاذ تصمیم به منظور اثر بخش نمودن رسیدگی های دیوان محاسبات را مد نظر قرار داده است که نتیجه این اقدامات در سال جاری منجر به 951 پرونده تشکیلی، 5956 فقره نامه صادره و 7291 فقره نامه دریافتی و تجزیه و تحلیل آن، 728 فقره شرکت و حضور در جلسات هیات های مستشاری، 587 فقره صدور دادخواست علیه مسئولان ذیمدخل در شکل گیری تخلفات مالی و زیان به بیت المال، 439 فقره مختومه اعم از صدور منع تعقیب بدلیل عدم احراز تخلف و ضرر و زیان و تعلیق تعقیب به جهت تنبیه مسئولان و عدم ترتب فایده بر تعقیب، 246 فقره اجرای رای و احکام قطعی صادره اعم از اعمال مجازات و استیفای حقوق بیت المال، 13/646/953/354/363 ریال وصول و واریز به حساب های مختلف خزانه و 4/105/219/126 دلار وصول از مطالبات خارجی در راستای رای دیوان محاسبات کشور شده است.
شایان ذکر است در این نشست تعدادی از کارکنان دادسرا به ارائه نقطه نظرات خود برای بهبود انجام فعالیت ها در دیوان محاسبات پرداختند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/