دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
کتاب حسابرسی زیست محیطی منتشر شد
1396/12/19

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، کتاب حسابرسی زیست محیطی به همت آقایان کیومرث داودی،سید عباس میرنجفی و خانم مهتاب عصاری منتشر شد. این کتاب در چهار فصل: 1.کلیات و مفاهیم وابسته به محیط زیست؛ 2.کلیات و مفاهیم حسابرسی زیست محیطی3. فرآیند انجام حسابرسی زیست محیطی4. حسابرسی توافق نامه های چند جانبه زیست محیطی(MEAs)، تدوین گردیده و زمینه آشنایی دانشجویان، دانش پژوهان و علاقه مندان به ویژه حسابرسان با مقوله حسابرسی زیست محیطی را فراهم می نماید.
گفتنی است که حسابرسی زیست محیطی یکی از عناوین نوظهور حسابرسی در مؤسسات عالی حسابرسی است. دامنه این حسابرسی بسیار وسیع بوده و در سطح گسترده‌ای موسسات عالی حسابرسی قرار گرفته است، با توجه به بدیع بودن حسابرسی زیست محیطی در ایران و اقبال عمومی به این شیوه از حسابرسی و نیز نظر به قسمت اول بند(10) سیاست های کلی محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال 1394 مبنی بر استقرار حسابرسی زیست محیطی در کشور، خلا چنین مرجعی محسوس و وجود آن ضرورتی انکار ناپذیر است.
امید است کتاب حسابرسی زیست محیطی که ماحصل مطالعات مجدانه و پژوهش های علمی همکاران دیوان محاسبات کشور می باشد به حفظ محیط زیست و اعتلای نقش حسابرسی زیست محیطی در کشور کمک نماید.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/