دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم :خدایا نعمت سرزندگی و کوشایی را به ما ارزانی دار و از سستی، تنبلی، ناتوانی، بهانه آوری، زیان، دل مردگی و ملال محفوظمان دار.                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی                               EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
سخنرانی رئیس کل دیوان محاسبات کشور در کنگره بین‌المللی چشم‌انداز مدیریت کلاس جهانی در ایران
1396/12/16

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دیوان محاسبات کشور، آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به عنوان سخنران افتتاحیه در اولین کنگره بین‌المللی چشم‌انداز مدیریت کلاس جهانی در ایران که با حضور مقامات کشوری، مدیران و کارشناسان بخش عمومی و سازمان‌های خصوصی، اساتید دانشگاه و خبرگان و صاحبنظران داخلی و خارجی حوزه مدیریت در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار گردید، حضور پیدا کردند.
دکتر عادل آذر در سخنرانی خود که با عنوان «هوشمندی کسب‌وکار، اکسیر مدیریت در کلاس جهانی» ایراد شد، بیان داشتند برای اینکه بتوان در تراز جهانی بود چند چیز لازم است: یکی اینکه به سطحی از دانش، مهارت، ابزار، تکنیک و... دست یافت که باور کنیم می‌توان در کلاس جهانی نقش بازی کرد، دوم اینکه در یک فضای رقابتی انتخابتان کنند و سوم اینکه مخاطب هم شما را دوست داشته باشد که مشتری بنگاه شما شود.
ایشان همچنین با تأکید بر اهمیت برون‌گرایی بنگاه‌ها، اشاره کردند مقام معظم رهبری هم در بیان ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی گفتند اقتصاد ما باید برون‌گرا و درون‌زا باشد.
دکتر عادل آذر در ادامه به تشریح مفهوم هوشمندی پرداختند و گفتند: هوشمندی یعنی هوش انسان به علاوه هوش ماشین. ایشان ضمن تبیین سلسله مراتب هوشمندی، اظهار نمودند: پایه و اکسیر موفقیت سازمان‌ها برای دستیابی به هوش رقابتی، هوش کسب‌وکار (Business Intelligence) است که به نوعی تلاقی داده‌کاوی (Data Mining) و متن‌کاوی (Text Mining) می‌باشد.
ایشان در پایان، ضمن بیان نمونه‌هایی از کاربرد هوشمندی کسب‌وکار در حل مسائل کشور بیان نمودند که اگر شما به عنوان یک مدیر، فنآوری هوشمندی کسب‌وکار را داشته باشید، می‌توانید مانند یک پزشک که تمام آزمایش‌ها را می‌بیند و معاینات را انجام می‌دهد و بعد نسخه تجویز می‌کند و بر اساس احساسش نظریه نمی‌دهد، مبتنی بر شواهد تصمیم‌گیری کنید. این نوع مدیریت که مبتنی بر علم تحلیل (Analytics) و هوش کسب‌وکار (BI) باشد رمز مدیریت بر مبنای شواهد (Evidence Based Management: EBM) خواهد بود.
لازمه استفاده از فنآوری هوش کسب‌وکار در سازمان‌های تراز جهانی بخصوص با عنایت به شرایط خاص کشور ایران اسلامی عنایت ویژه به الزامات "پدافند غیرعامل" است.

/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۸ شنبه ۳ فروردين
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/