دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
نشست معاون حقوقی،امور مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور با معاونان مالی دانشگاه‌های تهران
1396/12/06
نشست آقای دکتر صادق منتی نژاد معاون حقوقی،امور مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور با معاونان توسعه و مدیریت منابع و مدیران اداری و مالی دانشگاه‌های سطح یک تهران در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
 
 
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علامه طباطبایی(عطنا)؛ در این نشست آقای دکترصادق منتی‌نژاد، معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات با اشاره به وضعیت کشور در ابعاد اقتصادی و اجتماعی، ایجاد روحیه امید در همه ارکان مدیریتی در کشور را برای گذار از وضعیت فعلی به وضع مطلوب آینده، ضروری دانست. وی تأکید کرد: هم بخش اجرایی و هم بخش نظارتی کشور باید از تحمیل بار اضافی و هزینه زائد در بخش‌های مختلف خوداری کنند. آقای منتی‌نژاد با اشاره به اهداف قانون‌گذار در اعطای استقلال اداری و مالی به دانشگاه‌ها، اظهار کرد: دیوان محاسبات در برنامه حسابرسی عملکرد در سال آتی قصد دارد، میزان توفیق دانشگاه‌ها در استفاده از این فرصت‌ها را بررسی و به مجلس شورای اسلامی گزارش کند.
 
 
معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور خاطرنشان کرد: در واقع نزدیک به یک دهه است که دانشگاه‌ها از اختیارات قانونی لازم برای گریز از قوانین دست و پاگیر حاکم بر بخش عمومی برخوردارند و باید دید چه میزان از این ظرفیت‌ها استفاده شده است.
آقای منتی‌نژاد در پایان سخنان خود با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی فعلی نظام دانشگاهی در کشور وجود برخی مشکلات قانونی در کسب درآمد و هزینه آن است، بیان کرد: دیوان محاسبات کشور برای حل این مشکل، حاضر به تشکیل جلسات هماهنگی در سطح وزارت‌خانه‌ها و کمیسیون‌های تخصصی مربوط در مجلس شورای اسلامی و همفکری با نهادهای قانون‌گذاری و اجرایی در زمینه ارتقای کارآیی دانشگاه‌ها است.
در ادامه این نشست مسئولان دانشگاهی حاضر در جلسه به بیان دیدگاه ها و نظرهای خود پرداختند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/