دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل در دیدار با کارکنان دیوان محاسبات استان قم:
تلاش ما این است که دیوان محاسبات از مسیر حرفه ای و چارچوب تخصصی خارج نشود
1396/12/05

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به همراه آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی و آقای شمس مدیرکل هماهنگی استان ها ضمن سفر به شهر مقدس قم و حضور در دیوان محاسبات استان با کارکنان این اداره کل دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات، در ابتدای این دیدار آقای کرمی مدیرکل دیوان محاسبات استان قم ضمن عرض خیرمقدم، گزارشی از وضعیت کارکنان و فعالیت های این اداره کل ارائه نمود.
در ادامه جلسه، آقای دکتر عادل آذر ضمن مطلوب ارزیابی نمودن سطح دانشی، کارشناسی و تخصصی کارکنان دیوان محاسبات استان قم، از زحمات همکاران این استان قدردانی کرد.
 
 
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به اهمیت و لزوم حمایت از سرمایه انسانی بیان داشت: کارکنان دیوان محاسبات به عنوان یک خانواده باید نسبت به مسائل و مشکلات یکدیگر حساس بوده و نسبت به همدیگر همیار باشند. همین احساس مسئولیت باید نسبت به کارها، کمبودها، مشکلات و موارد مشابه در داخل دیوان محاسبات نیز وجود داشته باشد چرا که کارنامه تمامی نیروهای دیوان محاسبات با هم ارزیابی و ممیزی می شود.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه با اشاره به قرائت گزارش تفریغ بودجه سال 1395 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: تمام تلاش و برنامه ریزی ما این است که دیوان محاسبات از مسیر حرفه ای و چارچوب تخصصی خارج نشود و فارغ از افکار سیاسی، سلیقه ای، گرایشی و با رعایت حق، شرع، قانون و انصاف کار حرفه ای خود را انجام دهد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور افزود: تلاش ما این است که زحمات ارزشمند کارکنان دیوان محاسبات، در قالبی نوین و کاربر پسند، در قالب گزارش تفریغ بودجه، گزارش ضمنی و آسیب شناسی در مجلس شورای اسلامی ارائه گردد.
آقای دکتر عادل آذر از دیوان محاسبات استان ها خواست که روند کار دیوان محاسبات را در سطح استان توضیح دهند و مروج کار و زحمات ارزشمند خود باشند.
ایشان در ادامه با اشاره به سیستم نظارت الکترونیکی(سنا) عنوان کرد: این پروژه دو مرحله دارد که در مرحله اول هدف الکترونیکی نمودن تمامی مواردی است که به صورت دستی انجام می پذیرد و در مرحله دوم، هدف حرکت به سمت هوشمند سازی آن می باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات افزود: جهت گیری در برنامه جامع حسابرسی سال 1397 به سمت حسابرسی عملکرد می باشد و استانداردهای آن نیز تهیه شده و ابلاغ گردیده است.
 
 
ایشان اظهار امیدواری کردند که تفریغ بودجه سال 1397 به سمت تحقق 50 درصدی حسابرسی عملکرد حرکت نماید.
آقای دکتر عادل آذر در پایان گفت: دستورالعملی در حال آماده شدن است که بر اساس آن، چنانچه همکاران فعالیت، اقدام، پیشنهاد، طرح و یا ایده ای داشته باشند که موجب تسهیل، پیشرفت و تغییر و تأثیر در بحث حسابرسی گردد، از امتیازات ویژه خارج از دستورالعمل های موجود بهره مند خواهند شد.
 
 
در این جلسه همچنین رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی توضیحاتی را در خصوص برنامه جامع حسابرسی سالانه ارائه کرد و عنوان داشت: برنامه مذکور حول شعار محوری دیوان محاسبات « نظارت پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه» تدوین و تلاش شده گزارشات به صورت کیفی و عملکردی باشد.
آقای دکتر مقیمی در ادامه گفت: چنانچه همکاران گزارشات تحلیلی، نقطه نظرات، ایده ها، ابتکارات و تجربیات ارزنده خود را به صورت مدون و مستند ارائه دهند، امکان چاپ دارد و مطابق دستورالعملی که در حال آماده سازی می باشد افراد برجسته مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
وی افزود: سامانه پیشنهادهای حرفه ای و اداری دیوان محاسبات به صورت الکترونیکی امکان اخذ و ارزیابی پیشنهادهای تمام همکاران را در سراسر کشور دارد.
 
 
 
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/