دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل دیون محاسبات کشور در سفر به استان کرمان:
دیوان محاسبات کشور برای دانش افزایی مدیران جهت اشراف به قوانین مالی کشور برنامه ریزی کرده است
1396/11/29

آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به همراه آقای دکتر بهاری فر معاون امور اجرایی و پشتیبانی و آقای آروین مدیرکل دفتر برنامه ریزی نظارت و ارتقا کیفیت و با استقبال استاندار کرمان، معاونین و مشاور عالی ایشان، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، رئیس اداره کل امور اقتصادی و دارایی، معاون نظارت مالی و رئیس خزانه معین، مدیرکل و معاونین دیوان محاسبات استان وارد کرمان شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، آقای دکتر عادل آذر در سفر به استان کرمان ضمن بیان اینکه افتخار می‌کنم که در استان سردار سلیمانی حضور پیدا کرده ام، گفت: کرمان، استانی پرافتخار برای کشور است و نمایندگان خوب و اثرگذاری در مجلس شورای اسلامی دارد که در کمیسیون‌های کلیدی مشغول فعالیت هستند.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه این سفر در جلسه شورای اداری استان که با حضور استاندار و معاونین ایشان، آقای دکتر پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، آقای حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس و مدیران کل استان تشکیل گردید، ضمن تشریح شعار محوری دیوان محاسبات کشور مبنی بر نظارت مستمر مالی پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه، گفت: نقش دیوان محاسبات حسابرسی است و این حسابرسی ها منجر به تشکیل پرونده نخواهد شد مگر آنکه موارد خلاف قانون صورت گیرد.
آقای دکتر عادل آذر افزود: ما اعتقاد داریم که قبل از وقوع تخلف باید از سرمایه انسانی خود پاسداری کنیم و به همین جهت دوره‌های آموزشی با اولویت دانش افزایی مدیران تعریف کرده ایم و مشاوره‌های فنی و حرفه ای به مدیران در دستور کار دیوان محاسبات کشور قرار گرفته است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه قاطبه مدیران ما پاکدست و دلسوز هستند و هیچ گاه نمی خواهیم قدرت تصمیم گیری را از مدیران بگیریم، تصریح کرد: دیوان محاسبات به دنبال مچ‌گیری نیست و بسیاری از مشکلات و تخلفات به دلیل برداشت نادرست از قانون و یا عدم اشراف به آن است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه هیات حسابرسی زمین‌خواری نیز تشکیل شده است، افزود: کرمان جزو استان‌های خاص ما در این زمینه است.
دکتر عادل آذر با بیان اینکه هنوز وزارت اقتصاد و دارائی میزان دارائی‌های کشور به طور کامل را نمی‌داند و دلیل آن این است که دارائی‌ها توسط مدیران ثبت نمی‌شود.
ایشان اظهار داشت: در خصوص معاملات دولتی سامانه‌ای تعیین شده است و معاملات بالای بیست میلیون ریال حتما باید در سامانه دولت ثبت شود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر عدم به‌کارگیری نیروی غیردولتی در دستگاه‌های دولتی، گفت: برآورد ما این است که حدود 350 نفر نیروی غیردولتی در ادارات استان کرمان کار می‌کنند که باید تعیین‌تکلیف شوند.
آقای دکتر عادل آذر با بیان اینکه از معادن استان کرمان بیش از میزان تعیین شده برداشت و مواد معدنی استخراج می‌شود و این استخراج ها مازاد بر سقف مجوز تخلف است، افزود: باید از بروز این تخلفات جلوگیری کنیم.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر رعایت قانون نحوه تملک اراضی دولتی و نظامی و همچنین رعایت مفاد شرایط عمومی پیمان در استان کرمان نیز تاکید کرد.
در این جلسه همچنین آقای محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات را بازوی نظارتی قوه مقننه دانست و ادامه داد: لازم است که مدیران ارشد با قوانین و مقررات آشنا باشند، زیرا برخی از مشکلات ما نشأت گرفته از عدم آشنایی مدیران با قوانین می‌باشد.
آقای دکتر پور ابراهیمی ضمن تاکید بر اینکه کرمان از استان های پایلوت برای تفویض اختیار به استانداران می باشد، خواستار کمک رئیس کل دیوان محاسبات به استان در خصوص اخذ تفویض اختیار از هیات دولت شد.
آقای حسن پور نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات نیز ضمن تقدیر از تلاش ها و گزارشات ارزشمند دیوان محاسبات در دوره جدید مدیریتی از رئیس کل دیوان محاسبات خواست که در گزارشات خود به سطوح مقامات در خصوص چالش خشکسالی استان و معضلات استانی آن تذکرات لازم را بدهند. وی همچنین بر کمک دیوان محاسبات در اخذ تفویض اختیارات ملی به استان کرمان به منظور پیشبرد اقتصاد مقاومتی تاکید نمود.
همچنین در این سفر، آقای دکتر عادل آذر و هیات همراه از پروژه ساختمان در حال احداث دیوان محاسبات کرمان بازدید و از نزدیک با نحوه کار و مسائل و مشکلات مالی پروژه آشنا شد. در ادامه طی جلسه ای با کارکنان دیوان محاسبات استان، با همکاران به گفتگو پرداخت و ضمن بیان سیاست های دیوان محاسبات کشور نسبت به مسائل و موضوعات مطروحه، به سوالات تعدادی از همکاران پاسخ داد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/