دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
توضیحات سخنگوی دولت در خصوص مناظره با دیوان محاسبات کشور:
شهادت می‌دهم دیوان محاسبات به دنبال مچ گیری نیست
1396/11/25

به نقل از خبرگزاری دانشجو، سخنگوی دولت در نشست خبری مورخ 96/11/24 در خصوص سرنوشت گزارش دیوان محاسبات و درخواست دولت برای مناظره با مسئولان دیوان محاسبات از صدا و سیما گفت: دیوان محاسبات نهاد مستقلی است و رسیدگی به بودجه جزو وظایف قانونی این نهاد است و از این منظر وظیفه خود می‌دانم که از تمام افرادی که برای اعمال نظارت قانونی در دیوان محاسبات تلاش می‌کنند تشکر کنم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی افزود: دیوان محاسبات در سال‌های اخیر تلاش می‌کند گزارش تفریغ بودجه را به موقع ارائه دهد و شهادت می‌دهم این نهاد در جایگاه مچ گیری نیست بلکه به دنبال کمک به دستگاه‌ها در جهت سلامت کار است.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: براساس این روند عملکرد مجلس مشخص کرده که گزارشی را باید طبق قانون محاسبات عمومی وزارت اقتصاد بدهد تا دیوان محاسبات آن را بررسی کند و توضیحات لازم را برای مجلس بدهد از این رو مجلس گزارش را به کمیسیون‌های اصلی و فرعی داد که به هر کدام به ترتیب سه و یک ماه فرصت داد تا این گزارش را بررسی کنند و از دستگاه‌هایی که علیه آن‌ها گزارش رفته حمایت کنند.
وی افزود: موارد اختلافی ما با دیوان محاسبات جزئی بود این در حالی است که متاسفانه برخی رسانه‌های خارجی و معاند سعی در بزرگ جلوه دادن آن و ایجاد اختلاف داشتند. به عنوان مثال پول نقد را ما اعتقاد داریم باید به خزانه برود، اما آن‌ها عنوان می‌کند به صندوق توسعه ملی واریز شود از این رو رسانه‌های معاند برای نشان دادن فساد در نظام به این موضوع دامن می‌زنند که فلان مبلغ به صندوق توسعه ملی واریز نشده است و مثلا خدایی ناکرده حیف و میل شده، اما داستان از این قرار است که مبلغ به حساب دیگری مثل حساب خزانه وارد شده دولت معتقد است دیوان محاسبات باید تقویت شود و این به معنی اختلاف ما با دیوان محاسبات نیست.
نوبخت تاکید کرد: بنده به عنوان معاون رئیس جمهور دیوان محاسبات را تحسین می‌کنم.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۶ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/