دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری دوره آموزشی تربیت مدرسی دیوان محاسبات کشور
1396/11/23

دوره آموزشی تربیت مدرسی ویژه مدرسان دیوان محاسبات کشور روزهای سه شنبه، چهارشنبه، 17 و 18 بهمن ماه با حضور رئیس کل، دادستان، معاونان فنی و مدرسان منتخب از میان کارکنان دیوان محاسبات سراسر کشور برگزار شد.
در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور طی سخنانی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامی داشت ایام فاطمیه به اهمیت و فلسفه ایجاد دوره تربیت مدرس در دیوان محاسبات اشاره کرد و در این زمینه خطاب به مدرسان منتخب در دوره آموزشی گفت: هدف ما این بود که برای دوره های آموزشی در داخل دیوان محاسبات از ظرفیت ها و نیروهای خود دیوان محاسبات استفاده کنیم بنابراین این دوره آموزشی را خیلی جدی بگیرید. شما سفیران دیوان محاسبات هستید زیرا با نگاه بلندی که برای این دوره ها در نظر داریم علاوه بر تدریس دوره های آموزشی داخل دیوان محاسبات قصد داریم در راستای سیاست های پیشگیرانه و هدایتگرانه، آموزش به ذی نفعان، مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی که در حوزه مالیه عمومی کار می کنند را عملیاتی کنیم و مسئولیت آموزش این دوره ها برعهده شما می باشد بنابراین به هر میزان شما به محتوا و روش تدریس مسلط باشید نشانگر میزان بالای دانش کار حرفه ای در دیوان محاسبات می باشد که به کل دیوان محاسبات تعمیم داده خواهد شد. بنابراین از شما مدرسان منتخب عزیز می خواهم این رسالت را به خوبی نمایندگی کنید.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود افزود: تلاش کنید قبل از تدریس مطالب را خودتان به خوبی بفهمید و بر آنها تسلط داشته باشید زیرا تنها در این حالت است که می توانید مطالبتان را به خوبی و قابل درک برای مخاطبان بیان کنید.
 
ایشان در ادامه سخنان خود از مدرسان منتخب این دوره آموزشی خواست که به این دوره های آموزشی نگاه کوتاه مدت نداشته باشند و افزودند: ما برای شما برنامه ریزی بلند مدتی داریم که با ارزیابی های مختلف، رتبه بندی خواهید شد. آقای دکتر عادل آذر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما می خواهیم در راستای نقش آفرینی دیوان در سطح بین المللی یک کار بین المللی انجام دهیم و از دانش شما در کارگروه های تخصصی نهادهایی همانند اکوسای، آسوسای، اینتوسای و ... استفاده کنیم و از شما بعنوان مدرس و نماینده جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در حوزه حسابرسی های نوین مانند محیط زیست، اقتصاد کشاورزی، آسیب های اجتماعی و IT استفاده نماییم بنابراین برای دستیابی به این اهداف لازم است شما توانمندی های زبان انگلیسی خود را در زمینه های مکالمه و تدریس تقویت کنید.
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان سخنان خود ازاساتید مدعو و مسئولان برگزاری این دوره آموزشی تشکر و قدردانی کرد.
در ادامه آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات طی سخنانی ضمن گرامی داشت ایام الله دهه مبارک فجر و بیان برخی از اهداف و شعارهای انقلاب اسلامی و میزان تحقق این شعار ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: تبلور و تحقق شعارهای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی مناسب بود اما به نظر می رسد در بحث تحقق شعارهای اقتصادی علیرغم برنامه ریزی های صورت گرفته کاستی هایی وجود دارد و لازم است در این زمینه های اقتصادی نیز همه مسئولان با یک عزم ملی برای حل مشکلات اقدام کنند.
آقای شجاعی در ادامه سخنان خود دیوان محاسبات کشور را یک سازمان حرفه ای توصیف کرد که برای انجام ماموریت های قانونی و تحقق اهداف خود نیازمند نیروی انسانی قوی و کارآمد است و آموزش نیز در تقویت نیروی انسانی و کارآمدی آنها نقش اساسی دارد.
دادستان دیوان محاسبات در ادامه سخنان خود خطاب به مدرسین منتخب گفت: که در آموزش ها به ویژه در آموزش برای مدیران دستگاه های اجرایی جایگاه واقعی، حرفه ای، رسالت، ماموریت و همچنین اهداف و رویکردهای دیوان محاسبات را بیشتر تبیین کنید و توجه داشته باشید که دیوان محاسبات بعنوان عالیترین، کاملترین و تخصصی ترین دستگاه نظارتی سه هدف اساسی اطمینان بخشی به حاکمیت، انتظام دهی به امور مالی و صیانت، پاسداری و استیفای حقوق بیت المال را بر عهده دارد.در بخش دیگری از این مراسم آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش دیوان محاسبات کشور به تشریح اهداف و برنامه های مرکز آموزش برای ایجاد دوره مدرسان کشور پرداخت.
شایان ذکر است در این دوره آموزشی کلیات و مبانی فنون تدریس توسط دکتر خنیفر، شایستگی های هدف یادگیرندگان و تاثیر آنها در روش های تدریس، پارادایم های مختلف یادگیری، اصول پنچگانه یادگیری همیارانه و تکنیک های یادگیری همیارانه توسط دکتر رضایی زاده، ارائه تجارب و تکنیک های تدریس حسابرسی، توسط دکتر هشی و روش ها و فنون تدریس توسط دکتر فتحی ارائه شد.
این دوره آموزشی در روزهای سه شنبه و چهار شنبه 17 و 18 بهمن ماه برگزار شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/