دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاری مراسم جشن سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در دیوان محاسبات کشور
1396/11/18
مراسم جشن سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با سخنرانی آقای دکتر عبدالحسین روح الامینی استاد دانشگاه تهران و با حضور رئیس کل، دادستان، مستشاران، معاونان، مدیران، حسابرسان کل، روسای شعب دادسرا و مجموعه کارکنان دیوان محاسبات کشور چهارشنبه 18 بهمن ماه برگزار شد.
 
در بخشی از این مراسم آقای دکتر عبدالحسین روح الامینی بعنوان سخنران در زمینه اهمیت و جایگاه اهداف انقلاب اسلامی سخنرانی کرد. ایشان در بخشی از سخنان خود اشاره کرد که اهداف انقلاب اسلامی بسیار بلند است و برای رسیدن به این اهداف بلند که در خدمت کشور و مردم است باید روحیه انقلابی را حفظ کنیم و در این مسیر باید رهبر معظم انقلاب را سر لوحه قرار دهیم زیرا معظم له هم در دوران مبارزه، و هم در دوران پیروزی انقلاب و هم در دوره رهبری حضرت امام(ره) و هم در دوره کنونی همواره با نشاط و ایستادگی تمام روحیه انقلابی را حفظ کرده اند.
ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به راه خود ادامه می دهد؛ افزود: در این مسیر مشکلاتی برای مردم بوجودآمده است و عده ای از مردم دغدغه مند هستند، در اینجا باید پرسید چه کنیم تا دغدغه ها و مشکلات کاهش پیدا کند؟ آقای روح الامینی پاسخ به این سئوال را عمل دوباره به همان اصول بلند انقلاب اسلامی دانست که حضرت امام(ره) و مردم در انقلاب اسلامی به دنبال آن بودند. ایشان در ادامه سخنان خود پایبندی به اصول و آرمان های انقلاب را عامل موفقیت برشمرد و گفت: در حوزه ای که به اصول و ارزش های انقلاب پایبند بودیم و به آنها عمل کردیم موفق شده ایم و آثار آن را نیز در جامعه می بینیم ولی در هر حوزه ای که تغییر مسیر داده ایم و از آرمان های انقلاب و روحیه انقلابی گری فاصله پیدا کرده ایم، دچار کمبود هستیم.
آقای دکتر روح الامینی در ادامه سخنان خود ترک امر به معروف و نهی از منکر و عدم پاسخگویی مسئولان به مطالبه گری رهبری و مردم را از عوامل اصلی ضعف های جامعه برشمرد و گفت: امروز با پیشرفت های صورت گرفته در حوزه اطلاع رسانی همه مردم در جریان اخبار و اطلاعات کشور قرار دارند و وضعیت کشور خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه می کنند بنابراین لازم است مسئولان در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند و عملکرد خود را مطابق قوانین و مقررات انجام دهند.
دکتر روح الامینی در ادامه سخنان خود راه حل های مشکلات پیش روی کشور را عزم ملی عنوان کرد و گفت: این عزم ملی باید در تمامی سطوح مسئولان و مردم بوجود بیاید.
وی توجه رسانه ها به پوشش خبرهای خوب را عاملی مهم در دور کردن ناامیدی از جامعه دانست و گفت هرجا که از کمبودها، تخلف ها و انحراف ها صحبت می کنیم از پیشرفت ها و موفقیت ها هم بگوییم.
ایشان در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از ارائه به روز گزارش تفریغ بودجه و سایرگزارش های دیوان محاسبات، اضافه کرد: دیوان محاسبات توجه به مسئله پیش گیری و آموزش به مدیران دستگاه های اجرایی را مورد توجه ویژه قرار دهد.
در ادامه این مراسم گروه رزم نوازان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اجرای قطعاتی از سرودهای انقلابی و حماسی پرداختندکه مورد توجه و استقبال حضار قرار گرفت.
 
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۷ دي
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/