دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئیس کل دیوان محاسبات کشور:
دیوان محاسبات کشور همه توان خود را برای کمک به توسعه سواحل مکران بکار خواهد گرفت
1396/10/23

رئیس کل دیوان محاسبات کشور در سفر به استان سیستان و بلوچستان در بازدید از سواحل مکران گفت: این سواحل آینده روشنی برای توسعه و پیشرفت دارد و نیاز است مسئولان به این مساله توجه بیشتری داشته باشند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور و به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ آقای دکتر عادل آذر روز سه شنبه در سفر به چابهار و بازدید از توانایی ها و ظرفیت های تجاری و اقتصادی منطقه نظیر شهرک پتروشیمی و بندر تجاری این سواحل اظهار داشت: آبادسازی سواحل مکران از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و باید همه مسئولان برای اجرای به موقع طرح های زیرساختی این منطقه تلاش کنند.
وی افزود: اجرای طرح های بزرگی نظیر پتروشیمی در منطقه محروم سیستان و بلوچستان اشتغالزا است و موجب توسعه و رونق این منطقه می شود.
ایشان همچنین گفت: چابهار با توجه به موقعیت مناسب تجاری، اقتصادی و ترانزیتی به عمران و آبادانی سیستان و بلوچستان و کشور کمک شایانی می کند. وی اظهار کرد بین آنچه عملا در منطقه مکران رخ داده است و آنچه در برنامه ها پیش بینی شده است، فاصله زیادی وجود دارد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور پیشرفت طرح هایی نظیر پتروشیمی و افتتاح مرحله نخست بندر شهید بهشتی چابهار را خوب ارزیابی و تصریح کرد: در تمام نقاط ایران کار و تلاش زیادی برای کاهش محرومیت در حال انجام است.
آقای دکتر عادل آذر بر ضرورت وجود هماهنگی میان مسئولان مختلف برای توسعه سواحل مکران تاکید کرد وگفت: از هیچ کوششی برای آبادانی و اجرای به موقع طرح ها دریغ نخواهیم کرد و هرجا نیاز به کمک باشد ورود پیدا می کنیم.
دکتر عادل آذر تصریح کرد: دیوان محاسبات کشور همه توان خود را برای کمک به توسعه سواحل مکران بکار خواهد گرفت.
وی ادامه داد: شهرک پتروشیمی مکران هر چند خصوصی است اما با این وجود برای رفع مشکلات پیش روی آن و راه اندازی آن هرگونه رایزنی لازم را انجام خواهیم داد.
در ادامه این بازدید رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه از ظرفیت ها و توانایی های تجاری، اقتصادی، صنعتی، گردشگری، ترانزیتی، بندرشهید بهشتی و ترمینال مسافری چابهار دیدن کردند و با مسائل و مشکلات منطقه آشنا شدند. در این بازدید میدانی رئیس کل دیوان محاسبات با فعالان حوزه شیلات در لنگرگاه های مختلف منطقه دیدار کردند و به بررسی مشکلات آنها از جمله عدم تخصیص بودجه لایروبی لنگرگاهها در سال 94، 95 و 96 پرداختند.
شایان ذکر است شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان براساس سرشماری آبان سال 1395 با جمعیت 283 هزار و 204 نفر و 48 هزار و 147 خانوار از شمال به شهرستان های نیکشهر، قصرقند و سرباز، از شرق به کشور پاکستان، از جنوب به دریای عمان(مکران) و از غرب به شهر کنارک متصل است.
شهر زیبای چابهار واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/