دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
گزارش حسابرسي عملکرد مالي سال ۹۵ مجلس دوم آبان ماه به کميسيون بودجه ارسال شده است
1396/09/28
آقای دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: گزارش دیوان محاسبات طبق روال هر سال با رعایت استقلال حرفه‌ای کامل حسابرسان دیوان محاسبات که در مجلس مستقر هستند تهیه شده و در دوم آبان ماه ۹۶ تقدیم کمیسیون بودجه مجلس شده است.
آقای دکتر عادل آذر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نطق آقای محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص حسابرسی به بودجه مجلس و خط زدن ایرادات هزینه‌کرد بودجه توسط رئیس کل دیوان محاسبات کشور،گفت: دیوان محاسبات یک هیات مستقل و مستقر در مجلس شورای اسلامی همواره طی سال‌های گذشته داشته است که مجلس شورای اسلامی همانند هر دستگاه دیگری که از بودجه عمومی کشور استفاده می کند مورد رسیدگی و حسابرسی حسابرسان مستقل دیوان محاسبات قرار می گیرد.
رئیس دیوان محاسبات کشور، با بیان اینکه دیوان محاسبات ارکانی مستقل از یکدیگر دارد، افزود: هیات های حسابرسی، دادسرا، هیات‌های مستشاری و محکمه هر کدام مستقل از یکدیگر فعالیت خود را طی فرآیندی فنی انجام می‌دهند و گزارش های خود را تهیه و مستقلا به مراجع ذیربط ارسال می کنند.
وی ادامه داد: مرجع دریافت کننده و رسیدگی کننده به گزارش عملکرد مالی سالیانه مجلس شورای اسلامی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات عمومی مجلس است و این کمیسیون پس از طی فرایند رسیدگی به گزارش دیوان محاسبات طبق جزء 2 تبصره ذیل ماده 55 قانون آئین نامه داخلی مجلس، گزارش نهایی را هر سال جهت اطلاع نمایندگان در صحن علنی قرائت می کند.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور، تصریح کرد: از آقای دکتر صادقی به عنوان نماینده محترم مردم انتظار می رفت که قبل از طرح چنین موضوعی، با بنده و یا همکاران بنده مشورت می کردند تا فرآیند رسیدگی و اصول حرفه ای تهیه گزارش حسابرسی مالی دستگاه های اجرایی برای ایشان تشریح و ابهامات برطرف می شد و قطعا به این اطمینان می رسید که در این فرآیند امکان مداخله در تهیه گزارش های فنی حسابرسان و دیگر ارکان دیوان محاسبات کشور غیر ممکن است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/