دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
رئيس کل ديوان محاسبات کشور به استان کرمانشاه سفر کرد
1396/09/19
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به همراه آقای داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی به استان کرمانشاه سفر کرد و از نزدیک در جریان روند کمک رسانی به زلزله زدگان استان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در این سفر که با هدف بازدید از مناطق زلزله زده استان، دیدار با کارکنان دیوان محاسبات استان و تبیین سیاست های دیوان محاسبات کشور صورت گرفت، آقای دکتر عادل آذر پس از استقبال گرم مسئولین استانی با حضرت آیت الله علماء نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمانشاه دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار رئیس کل دیوان محاسبات کشور به تشریح اهداف، وظایف و ساختار سازمانی وگزارش دیوان محاسبات در خصوص حقوق های نامتعارف پرداخت و رویکرد این سازمان را طبق قانون اساسی صیانت از بیت المال از طریق نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه عنوان نمود و مهمترین هدف سفر خود و هیات همراه به استان کرمانشاه را ارزیابی عملکرد دستگاه های دولتی در امدادرسانی به زلزله زدگان ذکر کرد.
آیت الله علماء نیز ضمن خیرمقدم به آقای دکتر عادل آذر، از عملکرد دیوان محاسبات در نظارت بر دستگاه های اجرایی و پیشگیری از وقوع تخلفات در راستای اعتمادسازی مردم تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن بازدید از ساختمان دیوان محاسبات استان، طی جلسه ای با کارکنان این دیوان دیدار کرد. در این جلسه آقای دکتر عادل آذر ضمن تبریک میلاد پیامبراسلام(ص) و حضـــرت امام جعفرصادق(ع)، جان باختن هموطنان خود در کرمانشاه را تسلیت گفت و آرزوی صبر برای بازماندگان نمود.
در این جلسه آقای دکتر عادل آذر با اشاره بر شعار محوری نظارت مستمر مالی پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه، گفت: ضمن استمرار بر سیاست پیشگیری، آموزش و هدایت گری نباید از نظارت مقتدرانه دیوان محاسبات غافل شویم بلکه باید به تمام ابعاد این شعار توجه نماییم.
ایشان دیوان محاسبات استان ها را خط مقدم دیوان محاسبات در مناطق جغرافیایی کشور دانست و گفت: دیوان محاسبات دارای جایگاه ویژه ای در بین دستگاه های حاکمیتی است و همکاران باید قدردان جایگاه رفیع خود باشند.
در این جلسه آقای علمداری مدیرکل دیوان محاسبات استان گزارشی از عملکرد این اداره کل از جمله تهیه و تدوین گزارش تفریغ بودجه، تهیه گزارش های موضوعی ملی، پرونده های دادسرایی، واریزی و پیشگیری ها و ساختار اداری دیوان محاسبات استان ارائه نمود. در ادامه آقای علمداری به تشریح حادثه زلزله در استان کرمانشاه و آسیب های وارده پرداخت و گزارش تخریب ساختمان بیمارستان اسلام آباد و مسکن مهر استان را ارائه نمود.
در ادامه این جلسه، آقای داودی ضمن عرض تسلیت حادثه غم انگیز زلزله، گفت: حسابرسان باید خود را محدود به قوانین و مقررات موجود نکنند و از تمام ظرفیت ها استفاده نمایند تا بتوانند همه موضوعات مهم را مستندسازی کنند.
در ادامه این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آباد غرب و مناطق خسارت دیده شهر سرپل ذهاب از جمله مسکن مهـــر، مهدکودک های چــادری و مراکـــز توانبخشی بهــزیستی بازدید کرد و خاطر نشان نمود که از تمامی توان و ظرفیت خود و دیوان محاسبات کشور در راستای کمک به مردم زلزله زده بهره خواهد برد.
در ادامه آقای دکتر عادل آذر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که در شهرستان سرپــل ذهاب و در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل گردید، شرکت نمود.در این جلسه آقای مهنـــدس بازوند استاندار کرمانشاه ضمن خیرمقدم و تشکر از رئیس کل دیوان محاسبات کشور خواستار اعلام وضعیت توسط دستگاه های مرتبط با حادثه زلزله شد و مسئولین قرارگاه خاتم الانبیا، بانک ها، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، برق منطقه ای، پالایش و پخش نفت و آب منطقه ای به ارائه گزارش در این زمینه پرداختند.
در ادامه، آقای دکتر عادل آذر از حرکت خودجوش همکاران دیوان محاسبات کشور برای ساخت دو مدرسه 12 کلاسه در مناطق زلزله زده خبر داد و خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات کشور دستگاه نظارتی است و می تواند نسبت به آسیب شناسی و کنترل کیفیت ساخت و ساز دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی اقدام و بر عملکرد دستگاه های مختلف در زمینه کمک رسانی و رفع مشکلات زلزله زدگان نظارت کند و در این زمینه اعمال قانون نماید.
ایشان ضمن شرکت در افتتاحیه بیمارستان 50 تخت خوابی سرپل ذهاب از کل مناطق زلزله زده بازدید هوایی بعمل آورد.
همچنین رئیس کل دیوان محاسبات کشور در برنامه زنده تلویزیونی «دوباره می سازم تورا» حاضر شد و بر پیگیری مطالبات مردم از طریق دیوان محاسبات استان کرمانشاه تاکید کرد.
گفتنی است در حاشیه این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای استان در مورد هدفمندی یارانه ها خاطر نشان کرد: برخی از مدیرانی که بالای 18 میلیون حقوق می گیرند همچنان یارانه دریافت می کنند. برآورد ما اینست که نزدیک به یک سوم از کارکنان دولت که بالای 4 میلیون حقوق می گیرند نیز یارانه دریافت می کنند، در حالی که براساس تبصره 14 قانون بودجه سال 95 این افراد باید انصراف می دادند. یعنی از 77 میلیون ایرانی فقط یک میلیون نفر یارانه نمی گیرند. البته سامانه یارانه دارای مشکلاتی است و طبق بررسی ها امکان حذف وجود ندارد که تذکرات لازم در جهت رفع این مشکل به دستگاه های متولی امر داده شده است.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/