دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري دهمين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد
1396/09/08
نشست درس هایی از قرآن با حضور رئیس کل، معاونان، مستشاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکترعادل آذر ضمن عرض خیرمقدم ویژه به آقای ابوترابی فرد، فرا رسیدن ماه ربیع الاول و هفته بسیج را به حاضرین تبریک گفته و تداوم برگزاری این جلسات قرآنی را راهگشا عنوان کرد.
در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلین ابوترابی فرد ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک ایام خجسته ربیع الاول از آقای دکتر عادل آذر که مقدمات برگزاری این نشست ها را فراهم آوردند، قدردانی کرده و در ادامه به بیان اوصاف نیکوکاران در قرآن کریم پرداخت وگفت: در آیه 177 سوره بقره خداوند به ذکر ویژگی های نیکوکاران پرداخته و گفته است: نیکوکار کسی است که به خالق و روز قیامت، فرشتگان مقرب، کتب آسمانی و پیامبران ایمان آورده و دارایی خود را با همه علاقه ای که به آن دارد، انفاق می کند، نماز را اقامه می کند و زکات پرداخت می کند.
ایشان در ادامه به بیان ویژگی های شخصیت های برجسته تاریخی و آسمانی اشاره کرده و افزود: شخصیت هایی که به عنوان الگو برای بشریت معرفی شده اند با علم و عمل نافع به مقابله با هوای نفس پرداخته و علم و ایمان را دو سرمایه الهی و همچون دو کفه ترازو به حساب آورده و تمام سعی شان این بوده لحظه به لحظه به وزن ایمان خود در راستای دین مبین اسلام اضافه کنند.
ایشان همچنین اضافه کرد: الگوهای بشری در قله دانش و معرفت قرار دارند و ایمان را دارای مرتبه ای برتر از علم دانسته و همواره دنبال رفتارها و اعمالی هستند که زیانی به سعادت و آخرتشان نمی رساند و مصداق «الکاملون فی العقل و العلم«هستند.
وی در پایان سخنان خود به تشریح نقش قیامت و ایمان به قیامت در تربیت انسان پرداخت.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/