دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري نهمين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد
1396/08/08
نشست درس هایی از قرآن با حضور رئیس کل دیوان محاسبات، معاونان، مستشاران، حسابرسان کل و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکترعادل آذر ضمن عرض خیرمقدم ویژه به آقای ابوترابی فرد، از استمرار این جلسات قرآنی اظهار خرسندی کرد.
حجت الاسلام والمسلین ابوترابی فرد نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران دیوان محاسبات کشور ازآقای دکتر عادل آذر که مقدمات برگزاری این نشست ها را فراهم آوردند، قدردانی کرده و در ادامه آیات نخست سوره بقره را نقشه راهبردی برای رسیدن به تقوا و ایمان به غیب ذکر کرد و افزود: در آیه 177 سوره بقره خداوند متعال با یک بیان کاملا استثنایی و ویژه در صدد تبیین وتعریف راه رسیدن به کمال، تقوا و مدارج انسانی است که می فرمایند: «نیکی، تنها این نیست که ( به هنگام نماز) روی خود را به سوی مشرق و یا مغرب کنید؛ بلکه نیکی و نیکوکار کسی است که به خدا و روز رستاخیز، فرشتگان، کتاب آسمانی و پیامبران، ایمان آورده و مال خود را با همه علاقه ای که به آن دارد، به خویشاوندان و یتیمان و واماندگان در راه و بردگان انفاق می کنند، نماز برپا می دارند و زکات را می پردازند.»
وی در ادامه اضافه کرد: مصادیق این آیه شریفه راستگویانند که گفتارشان با اعتقادشان هماهنگ است و پرهیزگارند و مصادیق آن نبی مکرم اسلام (ص)، امام علی (ع) و امامان معصوم (علیهم السلام) هستند که در حقیقت قرآن ناطق اند.
آقای ابوترابی فرد در پایان این نشست به بیان ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی سلمان فارسی پرداخت و ادامه داد؛ پیامبر اکرم (ص) در وصف سلمان فرمودند: سلمان از ما اهل بیت است و امام صادق (ع) فرمودند: «در وجود مبارک سلمان فارسی علی بن ابیطالب حکومت می کردند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/