دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري هشتمين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد
1396/07/04
نشست درس هایی از قرآن با حضوررئیس کل دیوان محاسبات، دادستان، معاونان، مستشاران، حسابرسان کل و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛در ابتدای این نشست آقای دکترعادل آذر ضمن عرض خیرمقدم به حضار و گرامیداشت هفته دفاع مقدس ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله حسین (ع) را تسلیت گفت.
در ادامه حجت الاسلام والمسلین ابوترابی فرد ضمن تسلیت ایام شهادت و سوگواری امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و جانفشانی های رزمندگان آن دوران، از آقای دکتر عادل آذر که مقدمات برگزاری این نشست ها را فراهم آوردند، قدردانی کرده و افزود: در این ایام و دهه که یاد و سوگواری امام حسین (ع) از جایگاه ویژه ای برخوردار است، مباحث مطروحه را به وصف عظمت واهمیت قیام این امام همام می پردازم.
وی افزود: طبری یکی از مورخین بزرگ می نویسد: امام حسین (ع) درسخنرانی که بعضی ها مکان آن را در نزدیک کربلا و تعدادی در زمان رویارویی با عمر بن سعد در کربلا عنوان کرده اند؛ می فرمایند« شاهد هستید که ما با یک واقعیت ویژه ای روبرو هستیم، همانا چهره دنیا تغییر کرده است که این تغییرات در مقابل برادر و پدرم متفاوت است، مگر نمی بینید که به حق عمل نمی شود و از باطل جلوگیری نمی شود، مؤمن باید برای اجرای این مهم مشتاق دیدار پروردگار باشد»
ایشان همچنین یکی از اساسی ترین اهداف قیام امام حسین (ع ) را اصلاح امور اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده و گفت: یزید و بنی امیه این دو رکن بزرگ و مهم را متزلزل ساخته بودند که نه تنها امر به معروف و نهی از منکر متروک گشته بود بلکه معروف، منکر و منکر، معروف تلقی می شد که یزید خود بالاترین منکر بود.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در ادامه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در قرآن و کلام معصومین اشاره و اضافه کرد در گفتار و روایات معصومین(علیهم السلام) میزان وسیعی از روایت ها پیرامون آثار امر به معروف و نهی از منکر است که انسان های متدین را به شگفتی وا می دارد گویی امر به معروف و نهی از منکر نسبت به واجبات دیگر از ویژگی های ممتازتری برخوردار است.
ایشان ادامه داد: امام حسین (ع) اشتیاق خود و یارانش را برای استقبال از مرگ و ملاقات جدش پیامبر اکرم (ص) و پدرش امام علی (ع) و برادرش امام حسن مجتبی (ع ) را مانند شوق حضرت یعقوب برای دیدن فرزندش یوسف پیامبر(ع) بیان فرمودند.
وی در پایان تلاش هرچه بیشتر دیوان محاسبات به حق شناسی، حق باوری و ایستادن در کنار حق را ضروری دانست و گفت: جایگاه دیوان محاسبات در رعایت حق، برخورد با منکر و فساد باید مقتدرانه باشد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/