دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
دو خصلت است که بهتر و بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن به برادران خویش . امام حسن عسگری (ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ Divan News
/
/
/
برگزاري همايش يک روزه نهايي سازي استراتژي هاي برنامه پنج ساله دوم ديوان محاسبات کشور
1396/06/29
همایش یک روزه نهایی سازی استراتژی های برنامه پنج ساله دوم دیوان و تهیه برنامه عملیاتی آنها روز سه شنبه 28 شهریورماه با حضور رئیس کل دیوان محاسبات کشور، دادستان، معاونان، روسای هیات های مستشاری،مدیران، مشاوران و اعضای کارگروه های تدوین برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل، در ابتدای این همایش آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور ضمن اشاره به فعالیت های صورت گرفته برای تدوین برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور گفت: از اواخر آبان ماه سال 95 با شکل گیری کمیته مرکزی و کارگروه های مختلف و تشکیل جلسات کارشناسی این کارگروها، فعالیت تدوین برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور شروع شد و امیدواریم تا اواخر مهرماه سال جاری کتابچه این برنامه پنج ساله چاپ و منتشر شود. آقای دکتر مقیمی در ادامه هدف از برگزاری این همایش را رسیدن به جمع بندی نهایی در زمینه عملیاتی کردن استراتژی های این برنامه عنوان کرد و گفت ما قصد داریم مفاهیم کلی و جزئی را که قانون برای دیوان محاسبات مشخص کرده است در ابتدا تعریف عملیاتی کنیم و واحدهای انجام دهنده برنامه را در ساختار تشکیلاتی دیوان محاسبات کشور مشخص کنیم. در ادامه وی برخی از اقدامات و فعالیت های انجام شده برای رسیدن به برنامه را برای حاضرین تشریح کرد.
در ادامه این همایش آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن قدردانی از زحمات کمیته مرکزی و کارگروهای تدوین برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور گفت: در این همایش گرد هم آمده ایم که ذهنمان را نسبت به مفاهیم یکسان کنیم و واژگان پایه در برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور را توضیح دهیم تا به فهم مشترکی در مورد آنها برسیم و در نهایت تعریف، ارتباط و سلسله مراتب آنها را در برنامه مشخص کنیم.
آقای دکتر عادل آذر یادآوری کرد هدف اصلی این گرهمایی مشخص شدن چشم انداز، ماموریت، هدف و استراتژی برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور است و از آنجا که پیش فرض ها مشخص شده است قصد ما این است تا در این همایش آنها را نهایی کنیم بنابراین با توجه به فضای خوب ایجاد شده امیداورم این کار انجام شود.در ادامه همایش آقای فیاض شجاعی دادستان دیوان محاسبات کشور نیز از زحمات رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی قدردانی کرد و گفت امیدوارم در حوزه رسیدگی که به دادستانی دیوان محاسبات کشور مربوط می شود بتوانیم به شاخص های خوبی در برنامه پنج ساله برسیم.
در بخش دیگری از همایش آقای دکتر کردنائیج که ازمشاوران تدوین برنامه پنج ساله دوم دیوان محاسبات کشور می باشد به تعریف و اهمیت برنامه ریزی استراتژیک در سازمان ها پرداخت و در ادامه به اهمیت و تعریف برنامه و مفاهیم استراتژیک برای دیوان محاسبات کشور در چهار حوزه چشم انداز، ماموریت، هدف و استراتژی پرداخت.
در بخش دوم همایش کارگروه های حسابرسی، رسیدگی، فن آوری اطلاعات، مدیریت منابع، نظام مدیریت، حقوقی، تفریغ بودجه و اطلاع رسانی و تعامل با ذی نفعان به طورجداگانه و با حضور رئیس و اعضای هر گروه برای نهایی و عملیاتی کردن شاخص های استراتژی های حوزه مربوطه تشکیل جلسه دادند.
همزمان با تشکیل جلسه این کار گروه ها، کارگروه ویژه ای نیز به ریاست آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور و با حضور دادستان و روسای هیات های مستشاری تشکیل و در این کارگروه ارزش های محوری، چشم انداز، ماموریت و اهداف بلند مدت سند راهبردی دیوان محاسبات کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفته و پیشنهادات و تغییرات لازم در نظر گرفته شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/