دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
کوشاترین مردم کسی است که گناهان خود را رها کند. امام حسن عسکری(ع)                              مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
ديوان محاسبات کشور به وظايف قانوني خود بدرستي عمل کرده است
1396/06/28
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، آقای دکتر عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار دیوان محاسبات کشور و در تکذیب مصاحبه سایت خبری استاد نیوز با عنوان «مماشات دیوان محاسبات کشور مشکوک و تامل برانگیز است» گفت: دیوان محاسبات کشور در رسیدگی به پرونده حقوق های نجومی بدرستی عمل کرده است و آنچه در این مصاحبه با عنوان مماشات مشکوک و قابل تامل بیان شده است کذب محض بوده و نادرست می باشد.
آقای دکتر مصری در ادامه با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات کشور فقط می تواند بر اساس قانون عمل کند و رسیدگی آن بر اساس قانون باشد، افزود: دولت اختیاراتی به هیات مدیره ها داده بود و هیات مدیره ها حقوق هایی تعیین و پرداخت کرده بودند که دیوان محاسبات کشور در حد قانونی می توانست به این موضوع ورود پیدا کند و هیچ کدام از اقدامات و یا رفتارهای دیوان محاسبات کشور مشکوک و یا تامل برانگیز نبوده و بسیار شفاف، روشن و قابل دفاع می باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این نوع رسانه ها اغراضی را دنبال می کنند، افزود: انتظار دارم دیوان محاسبات کشور نیز این نوع غرض ورزی ها را پیگیری کند.
آقای دکترمصری با تاکید بر اینکه خلاء های قانونی در پرداخت ها وجود دارد، اظهار داشت: برخی رفتارهای غلط در جامعه وجود دارد که مبنای آیین نامه ای و یا قانونی نادرست دارد؛ مثلا در قانون تجارت حقوق مدیرعامل بخش خصوصی توسط هیات مدیره و یا مجمع تعیین می شد و با خصوصی شدن برخی شرکت ها و یا بانک ها حقوق آنها نیز بر مبنای قانون تجارت تعیین می شد که دیوان محاسبات فقط بر اساس قانون می توانست به آنها ورود پیدا می کند. بنابراین باید خلاء های قانونی را برطرف کرد.
آقای دکتر مصری با بیان اینکه هنوز هم خلاء قانونی در پرداخت ها وجود دارد، افزود: در حال حاضر دولت بخشنامه ای با سقف پرداخت 20 میلیون تومان صادر کرده است که شامل بخش دولتی است و برای نهادهای غیر دولتی و بخش خصوصی مبنایی وجود ندارد.
ایشان با اشاره به اینکه دیوان محاسبات کشور گزارش بسیار کاملی را در خصوص پرونده حقوق های نامتعارف به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است، گفت: دیوان محاسبات کشور بر اساس قانون و بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) عمل کرده و با دعوت از برخی مدیران، آنها را ملزم به واریز مابه التفاوت پرداختی ها نموده است. از عملکرد شفاف و درست دیوان محاسبات کشور تشکر و قدردانی می کنیم و باید به دنبال برطرف کردن خلاء های قانونی و لنگی قانون باشیم.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ جمعه ۲۷ مهر
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/