دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
گزارش سفر رئيس کل ديوان محاسبات کشور به استان اردبيل
1396/06/05
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور به همراه آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور به منظور بازدید از استان و دیدار با مسئولین استانی و کارکنان دیوان محاسبات استان عصر روز چهارشنبه وارد اردبیل شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور؛ آقای دکتر عادل آذر در ابتدای سفر کاری به استان اردبیل، ضمن حضور در مسجد میرزا علی اکبر اردبیل و اقامه نماز مغرب و عشاء که به امامت حضرت آیت ا... سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر اردبیل برگزار گردید، در دفتر امام جمعه با ایشان دیدار و گفتگو کرد.
در این جلسه نماینده ولی فقیه در استان ضمن عرض خیرمقدم و آرزوی توفیق روزافزون برای رئیس کل دیوان محاسبات کشور بر اهمیت وقت و مراقبت از آن تاکید نمود.
در ادامه این جلسه، رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تجلیل از مقام علمی و معنوی حضرت آیت ا... عاملی و محبوبیت ایشان، ساختار و تشکیلات دیوان محاسبات کشور را تشریح و نحوه انجام کار حسابرسی در حوزه های استانی، هیات های مستشاری و نهایتاً حاکم شرع و اجرای احکام را بیان نمود و گفت: رسالت دیوان محاسبات کشور صیانت از بیت المال است و ما دستگاه هایی را که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می کنند، مورد حسابرسی قرار می دهیم و نهایتاً شاخص ترین عملکرد دیوان محاسبات در قالب گزارش تفریغ بودجه در هیات عمومی بررسی و به مجلس شورای اسلامی ارائه می شود تا در دسترس عموم قرار گیرد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در دومین روز سفر خود به استان اردبیل روز پنجشنبه 96/6/2 در جلسه شورای برنامه ریزی استان شرکت نمود.
در این جلسه آقای دکتر خدابخش استاندار اردبیل و رئیس شورای برنامه ریزی استان ضمن خوشامدگویی به رئیس کل دیوان محاسبات کشور و هیات همراه ایشان و با تبریک آغاز هفته دولت و با اشاره به اینکه در اولین روز این هفته آقای دکتر عادل آذر اولین میهمان در استان می باشند، ابراز امیدواری کرد که این سفر مایه خیر و برکت برای استان اردبیل باشد. وی با تشریح فعالیت های عمرانی استان،به ظرفیت اجرائی خوب و بالای استانها در اجرای پروژه های ملی اشاره کرد.
در ادامه جلسه، آقای دکتر عادل آذر ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و با اشاره به آمار بالای پروژه های نیمه تمام استان اردبیل، به شورای برنامه ریزی استان توصیه کرد که به سراغ پروژه های جدیدی که دارای مطالعات اقتصادی نبوده و شاخص زیست محیطی در آنها لحاظ نشده است، نروند و اعتبارات بیشتری را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اختصاص دهند.
آقای دکتر عادل آذر همچنین به عملکرد دیوان محاسبات در خصوص تهیه گزارش برای پروژه های اقتصاد مقاومتی اشاره نمود و بیان داشت: این گزارش که قرار است در صحن مجلس شورای اسلامی قرائت گردد دارای دو شاخص تولید و اشتغال می باشد.
در ادامه این سفر آقای دکتر عادل آذر طی مصاحبه ای با صدا و سیمای مرکز اردبیل اظهار کرد: آموزش را قبل از اقدام و مشاوره را حین اقدام تعریف کرده ایم و برای هر دو موضوع بسته های آموزشی تدارک دیده شده است تا در اختیار مدیران قرار گیرد.
در بخش دیگری از این سفر، رئیس کل دیوان محاسبات کشور به همراه رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی با بالگرد جمعیت هلال احمر استان از پروژه های عمرانی در حال اجرای استان بازدید کردند.
ایشان به منظور بازدید از پل معلق شهرستان مشکین شهر که بزرگترین پل معلق خاورمیانه می باشد و با سرمایه گذاری بخش خصوصی اجرا گردیده، وارد شهرستان مشکین شهر شد و بر حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری بین دستگاه های اجرائی محلی و سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکید نمود.
همچنین رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سفر خود به استان اردبیل، در سالن اجتماعات ساختمان دیوان محاسبات استان اردبیل با کارکنان این اداره کل دیدار و گفتگو کرد.
در این جلسه، آقای دکتر عادل آذر با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و تشکر از زحمات همکاران دیوان محاسبات استان اردبیل، به تبیین شعار دیوان محاسبات پرداخت و تاکید نمود: مدیران دستگاه های اجرائی نباید هراسی داشته باشند چرا که دو عنصر اولیه شعار (پیشگیرانه و هدایت گرانه ) به نفع دستگاه ها و مقدمه ای برای انجام مقتدرانه حسابرسی هاست و برای ارتقاء این اقتدار لازم است که دانش افزائی مستمر و مداوم صورت گیرد.
در ابتدای این جلسه آقای اوریا مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل ضمن عرض خیر مقدم، گزارشی از موقعیت جغرافیایی و اعتباری استان و همچنین عملکرد چهارساله استان ارائه نمود.
در پایان این جلسه، آقای دکتر مقیمی رئیس مرکز آموزش و برنامه ریزی دیوان محاسبات کشور ضمن ارائه گزارش عملکرد حوزه های مرکز آموزش و برنامه ریزی، بیان داشت: سند راهبردی آموزش در راستای برنامه های آموزشی دیوان محاسبات تنظیم شده است. این سند برنامه آموزشی 4 سال آینده دیوان محاسبات را در برمی گیرد.
دکتر مقیمی راه اندازی نظام پیشنهادات و کم شدن فاصله استانها با مرکز و جمع آوری نظرات و ایده های همکاران از طریق این سیستم، ایجاد کانون پژوهشگران دیوان محاسبات و تدوین نظام نامه ارزیابی عملکرد را از دیگر برنامه های مرکز آموزش و برنامه ریزی برشمرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/