دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
سخنراني دکتر عادل آذر در دوره آموزشي دو روزه مديران جامعه بازرسي و نظارت دولت
1396/05/21
دوره آموزشی دو روزه مدیران جامعه بازرسی و نظارت دولت با سخنرانی آقایان دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور، دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و دکتر آوایی رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور صبح روز سه شنبه در محل سازمان انرژی اتمی برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در شروع این دوره آموزشی دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن قدردانی از میزبانی سازمان انرژی اتمی کشور در برگزاری این گردهمایی، هدف از برگزاری این جلسات را تعامل بین حوزه های نظارتی قوه مجریه با دیوان محاسبات کشور دانست.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه قوه مجریه خط مقدم توسعه و اجرا است و مسیرتوسعه را هموار می کند، افزود: شعار دیوان محاسبات «نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایت گرانه و مقتدرانه»است، پس برگزاری چنین جلسات آموزشی در چارچوب رویکرد نظارت پیشگیرانه و هدایتگرانه است.
ایشان در ادامه افزود: با تدقیق در پرونده های تشکیل شده در دیوان محاسبات کشور ملاحظه می گردد که بخش عمده ای از تخلفات ناشی از عدم اشراف مدیران به قوانین و مقررات است.
دکتر عادل آذر در ادامه اشعار داشت: رسالت دستگاه نظارتی دیوان محاسبات کشور کمک به توسعه کشور است تا مدیران در چنین جلسات آموزشی ابهامات قانونی خود را با مجموعه دیوان محاسبات کشور مطرح کنند و دانش خود را در حوزه حقوق و قوانین مالی افزایش دهند.
ایشان خاطر نشان کرد: دستگاه های نظارتی باید طوری برنامه ریزی کنند که مدیران نظام جمهوری اسلامی ایران فکرشان بر توسعه و پیشرفت امور متمرکز باشد، لذا با این تفاصیل هرچه کارها را علمی تر و قوی تر پیش ببرند، کار دیوان محاسبات در صیانت از مدیران راحت تر خواهد بود.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در پایان سخنان خود مدیران را به اجتناب از اخذ درآمدهای غیر مجاز یا واریز درآمدها به حساب های غیرخزانه ای و سپرده گذاری های غیر قانونی، عدم استفاده از سامانه های تدارکاتی دولت، گرفتن مصوبات خلاف قانون از هیأت امنا، هیأتهای مدیره و شوراها و استفاده صحیح و قانونی از اموال دولتی خصوصا منازل سازمانی و وسائط نقلیه توصیه کرد و از مدیران خواست که مجموعه مالی ادارات تحت تصدی خویش را به سمت و سوی نظام بودجه ریزی بر مبنای عملکرد سوق دهند و مکاتبات دستگاه نظارتی دیوان محاسبات را به موقع پاسخ دهند تا منجر به ایجاد مشکلات برای آنان نشود.
شایان ذکر است در ادامه این دوره آموزشی آقایان دکتر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی و دکتر آوایی رئیس دفتر بازرسی ویژه رئیس جمهور نیز سخنرانی کردند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/