دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
اقدامات قرارگاه خاتم قطعا در تاريخ توسعه ايران ثبت مي شود
1396/05/11
‌به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور و به نقل از خبرگزاری فارس، آقای دکتر عادل آذر در نشستی با فرمانده و مدیران عامل گروه‌ها و معاونان قرارگاه خاتم الأنبیا اظهار کرد: این قرارگاه کارهای بسیار پیچیده‌ای را در کل کشور انجام داده است که قطعا در تاریخ توسعه ایران ثبت می‌شود.
وی ادامه داد: به عنوان یک فرد انقلابی احساس افتخار و غرور می‌کنم که شما به عنوان فرزندان نظام توانسته‌اید بدون اتکا به بیگانه کارهای عظیمی را در کشور انجام دهید و در تولید علم و دانش و انجام کارهای پیچیده خودکفا شوید و این اقدام بسیار ارزشمند است.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با اشاره به درایت و بینش عمیق مقام معظم رهبری اظهار کرد: هر کجا که به فرمایش‌های ایشان عمل شده خیر و برکت برای کشور داشته است و این اقدام ساماندهی آب‌های غرب کشور از جمله کارهایی است که قطعاً در آینده نزدیک ثمراتش نمایان خواهد شد بنابراین باید گفت: ریشه‌های توسعه کشور در داخل کشور است زیرا که در عمل این موضوع برای ما اثبات شده است.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه به رسالت دیوان محاسبات کشور اشاره کرد و گفت: دیوان محاسبات، سازمانی است که در امور مالی و اداری مستقل است و یکی از نهادهای وابسته به مجلس شورای اسلامی است که وظیفه نظارت بر همه فرایندهای مالی کشور را بر عهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند.
وی ادامه داد: این دیوان به همه حساب‌های وزارتخانه، مؤسسات، شرکت‌های دولتی و دیگر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند (به ترتیبی که قانون مقرر می‌دارد) رسیدگی یا حسابرسی می‌کند تا هیچ هزینه‌ای از اعتبارات مصوب تجاوز نکرده باشد و هر وجهی در محل خود به مصرف رسیده باشد.
وی با بیان اینکه شعار ما نظارت مستمر پیشگیرانه، هدایتگرانه و مقتدرانه در صیانت از بیت المال و مدیران نظام است، اظهار کرد: در زمینه پیشگیرانه برای هر سازمان و نهاد آمادگی برگزاری دوره‌های آموزشی را داریم و در زمینه هدایتگرانه موضوع ارائه مشاوره را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی با اشاره به ورود دیوان محاسبات کشور به موضوع فیش‌های حقوقی و قراردادهای نفتی و گازی اظهار کرد: صیانت از بیت‌المال و مدیران کارآمد نظام و برخورد با افراد متخلف به دور از هیاهوی سیاسی مشی اصلی این سازمان است که به لطف خدا در هر یک از این زمینه‌ها اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی در پایان از فرمانده و مدیران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خواست تا با ایجاد کارگروه آینده‌پژوهی و آینده‌نگری مسیر فعالیت قرارگاه خاتم در آینده را ترسیم کنند.
در ادامه این نشست فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ‌‌به اقدامات این قرارگاه در انجام پروژه‌ها در طول چهار سال گذشته اشاره کرد و گفت: 183 پروژه عمرانی و صنعتی طی دوران دولت یازدهم در حوزه حمل و نقل، نفت و گاز، سدسازی، صنعت و معدن و آی تی به اتمام رسیده است که این نشان از همکاری مستمر قرارگاه خاتم با دولت برای پیشبرد اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/