دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
ديدار و گفتگوي هيات عالي رتبه اعزامي از کشور تايلند با رئيس کل ديوان محاسبات کشور
1396/04/27
هیاتی عالی رتبه از کشور تایلند به ریاست آقای چایی سیت تراچوتام رئیس دیوان محاسبات این کشور به همراه معاونین ایشان که با هدف شرکت در هشتمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد و انتقال تجربیات بین دیوان محاسبات دوکشور ایران و تایلند به تهران سفر کرده اند، با آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، در این دیدار، رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن عرض خوشامدگویی به هیات تایلندی و تشکر از اینکه دعوت دیوان محاسبات ایران را برای بازدید رسمی از دیوان محاسبات کشور و شرکت در هشتمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد (PBB) پذیرفته اند، گفت: همواره به دنبال فرصتی برای دیدار در راستای افزایش همکاری و تبادل نظرات با دیوان محاسبات تایلند بودیم و از اینکه پس از کنفرانس ابوظبی در اولین فرصت از شما میزبانی می کنیم، بسیار خرسندم.
آقای دکتر عادل آذر با اشاره به اینکه دیوان محاسبات ایران با دیوان محاسبات 11 کشور جهان یاداشت تفاهم همکاری دارد، اظهار امیدواری کرد که در این سفر یاداشت تفاهم همکاری بین دیوان محاسبات کشورهای ایران و تایلند نیز به امضای طرفین برسد و زمینه ای برای همکاری های گسترده در حوزه های آموزشی و انتقال تجربیات طرفین باشد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه دیوان محاسبات تایلند تجربیات ارزشمندی در زمینه حسابرسی عملکرد و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد دارد، افزود: یکی از دلایل دعوت رسمی از این هیات جهت بازدید از دیوان محاسبات کشور و شرکت در هشتمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد داشتن تجربیات و موفقیت های این کشور در زمینه بودجه ریزی بر مبنای عملکرد می باشد.
 
آقای دکتر عادل آذر با بیان اینکه حدود 15 سال است که کشور ایران برنامه ریزی نموده است تا بودجه ریزی از روش های سنتی به بودجه ریزی بر مبنای عملکرد حرکت کند، افزود: هشتمین دوره از کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با هدف تبادل تجربیات و دانش حسابرسی عملکرد و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد به مدت دو روز برگزار خواهد شد که از شما نیز جهت شرکت در این کنفرانس دعوت گردیده است تا تجربیات پیاده سازی PBB در تایلند را ارائه دهید.
در ادامه این جلسه، آقای چای سیت تراچوتام رئیس دیوان محاسبات تایلند ضمن تشکر از میزبانی دیوان محاسبات ایران، این جلسه را بسیار پربار دانست و گفت: امضای یادداشت تفاهم همکاری با ایران می تواند فرصت خوبی برای گسترش و توسعه همکاری های دو جانبه در زمینه حسابرسی دولتی، حسابرسی بر مبنای عملکرد و ... باشد و همچنین آمادگی دیوان محاسبات تایلند را جهت انتقال تجربیات در زمینه های حسابرسی فناوری،IT و حسابرسی عملکرد اعلام نمود.
در ادامه این جلسه رئیس دیوان محاسبات تایلند در پاسخ به سوالات آقای دکتر عادل آذر، بیان کرد: عملا حسابرسی عملکرد از سال 2002 در این کشور استقرار یافته است و بودجه سال 2017 این کشور بر اساس بودجه ریزی بر منبای عملکرد بسته شده است.
در پایان، رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه برنامه و نشست های متعدد فنی برای هیات اعزامی از کشور تایلند در نظر گرفته شده است، اظهار امیدواری کرد که این هیات روزهای خوشی را در ایران داشته باشد و با خاطرات خوبی ایران را ترک کند.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/