دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري همايش مسئولان روابط عمومي ديوان محاسبات استان ها و ستاد
1396/04/18
همایش مسئولان روابط عمومی دیوان محاسبات استان ها و ستاد با حضور رئیس کل، معاون اجرایی و پشتیبانی و اساتید برجسته کشور در حوزه ارتباطات، مدیرکل حوزه ریاست، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل و نیز کارشناسان این حوزه برگزارشد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این همایش رئیس کل دیوان محاسبا ت کشور ضمن قدردانی از زحمات اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل و مجموعه کارکنان و نیز قدردانی از دکتر محمود اسعدی استاد دانشگاه تهران که در برگزاری این همایش نقش داشتند به بیان جایگاه حساس روابط عمومی پرداخت و اشعار داشت: ما باید در معرفی فعالیت ها و دستاوردهای بزرگ دیوان محاسبات بیشتر تلاش کنیم تا آرامش خاطر مردم را بیافزائیم زیرا گاهی اوقات زحمات ارزشمند همکاران حوزه های فنی و دادسرا به خوبی به استحضار مردم رسانده نمی شود در این شرایط رسالت روابط عمومی در بیان عملکردهای دیوان محاسبات ارزشمند است تا این پیام ها به گوش مردم رسانده شود و موجب اعتمادسازی بیشترشود.
دکتر عادل آذر با بیان اینکه دیوان محاسبات کشور بازوی نظارتی حکومت و مجلس شورای اسلامی است که مأموریت و رسالتی بسیار خطیر برعهده دارد افزود: انجام این وظیفه حساس مسئولیت همه کارکنان دیوان در هر شغل و رده سازمانی است، بنابراین همکاران روابط عمومی درانعکاس دستاوردهای بزرگ و بی بدیل دیوان حساسیت به خرج دهند.
در ادامه همایش آقای شیری مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل ضمن خیر مقدم خدمت همکاران استانی و ستاد گفت: باور کنیم که کار روابط عمومی بسیار حساس و تأثیرگذاری آن فوق العاده است و در سلامت و اعتباربخشی و جلوگیری از تخطئه دیوان محاسبات کشور می تواند نقشی بی بدیل داشته باشد. وی افزود: افکار عمومی و رسانه ها بازوی قدرتمند روابط عمومی هستند که به کار ما اعتبار بخشیده و مخصوصا در دوره اخیر در قاطبه اخبار و تحلیل های رسانه ای همواره نامی از دیوان محاسبات مطرح است و این نقطه آغازی برای رسیدن به آرمان های مقدس این سازمان است. در این رابطه رصد اطلاعات و انعکاس به موقع آن به مدیران استانی و ستادی دیوان محاسبات کشور از مهمترین وظایف روابط عمومی است.ایشان در ادامه با توجه به نگاه عالمانه و حمایت های آقای دکتر عادل آذر نوید تحولی اساسی در اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات را داد.
سومین سخنران جلسه آقای دکتر گلستان مدیرکل حوزه ریاست بود که تلاش همکاران در روابط عمومی استان ها و ستاد را دارای کارنامه ای قابل قبول برشمرد و در ادامه به رویکرد مدیریتی مدیران ارشد دیوان محاسبات کشور در راستای شعار مقتدرانه، هدایتگرانه و پیشگیرانه اشاره کرد و گفت: تلاش جهت افزایش این رویکرد، به کار و فعالیت های روابط عمومی بستگی دارد.
ایشان افزود: 2 سرمایه اصلی دیوان محاسبات کشور عبارتند از نیروی انسانی و اعتماد عمومی و ارتقاء اعتماد عمومی و فرهنگ نظارت و نظارت پذیری و پاسخگویی از اصلی ترین رسالت های روابط عمومی است لذا در دستگاه نظارتی دیوان محاسبات کشور، روابط عمومی از جایگاه بالایی برخورداراست بنابراین روابط عمومی با استخراج خبر و انعکاس سریع آن، می تواند چهره ای مقتدر و بی طرف از دیوان محاسبات را به افکار عمومی منعکس کند، همچنین روابط عمومی بعنوان مخزن دانش و اندیشه در کنارمدیران دیوان محاسبات، نقشی فعال داشته باشد.
در سلسله کلاس های آموزشی این همایش آقای دکتر محمود اسعدی از مدرسین ارتباطات دانشگاه تهران گفت: ارتباطات انسانی و عمومی با شیوه های سنتی اقناع کننده نیست لذا با توجه به ظهور شبکه های اجتماعی، پیچیدگی خاصی در اجتماع ایجاد شده است که نیازمند اشراف کامل کارشناسان روابط عمومی است.
این استاد دانشگاه ادامه داد: در قرن بیست و یکم سازمان ها چهره ای جدید همچون یک موجود زنده و دارای حالات و خصایص ویژه از خود نشان می دهندکه مدام در حال تکامل است، بنابراین می طلبد تا طرح های علمی و منطبق با خصایص جدید برای اداره برنامه های رسانه ای ارائه شود تا سازمان ها به سمت و سوی کارهای علمی هدایت شوند.
در ابتدای نشست بعد از ظهر آقای دکتر بهاری فر معاون اموراجرایی و پشتیبانی نیز با حضور در همایش از زحمات ارزشمند اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل و به روز بودن سایت دیوان محاسبات تشکرکرد و گفت: امیداست این همایش نقطه عطفی باشد که همکاران روابط عمومی عملکرد خود را مضاعف نمایند و نهایت تلاش خویش را در خصوص عملکرد حوزه های فنی و خدماتی به کار گیرند و ابراز امیدواری کرد که در فرایند ارتقاء همکاران هم باهماهنگی رئیس کل دیوان و سایر معاونین برنامه های علمی و مؤثری ارائه شود.
دیگر مدرس دوره های آموزشی این همایش آقای دکتر باقرساروخانی از مدرسین جامعه شناسی ارتباطات دانشگاه تهران بود که در خصوص کلیات روابط عمومی و روابط عمومی مدرن به ارائه مطالب پرداخت و گفت: شما کارشناسان روابط عمومی سفیران اندیشه و پنجره ای به سوی جهان خصوصا مردم ایران هستید و کار شما تبادل اندیشه و انعکاس اخبار و عملکردهای دیوان محاسبات به مردم و افکار عمومی است.
آخرین کارگاه آموزشی روز نخست همایش تحت عنوان سواد رسانه ای، توسط دکتر صدیقه ببران از مدرسین دانشگاه تهران برگزار شد، ایشان در این کارگاه ضمن اشاره به لزوم آشنایی با سواد رسانه ای افزود: روابط عمومی فعال بازوی اصلی مدیریت و فکر سیاسی مدیر است و وظیفه کارشناسان روابط عمومی علاوه بر تقویت روابط انسانی و انعکاس به موقع اخبار و فعالیت های سازمان، توجه به روابط عمومی الکترونیک، حوزه پژوهش، نظرسنجی و تشخیص دنیای واقعی از دنیای رسانه ای است.
شروع روز دوم همایش در تاریخ 96/4/14 با کارگاه آموزشی دکتر مجید رضائیان از مدرسین دانشگاه تهران تحت عنوان تکنیک های خبر نویسی بود. ایشان در بخشی از مطالب خود گفت: روابط عمومی فنی و حرفه ای باید همپای رویداد حرکت کند و دیگران را تحت تأثیر خبرخود قرار دهد. ایشان در ادامه به روش ها و سبک های تهیه خبر و روش های تیتر زنی و لید نویسی پرداخت.
پایان همایش با سخنرانی دکتر علی اکبر فرهنگی از اساتید مدیریت رسانه و ارتباطات دانشگاه تهران همراه بود؛ ایشان به بیان ویژگی های روابط عمومی مدرن پرداخت و در این زمینه گفت: روابط عمومی در سازمان ها وارد یک دوره خاصی شده است. روابط عمومی موفق باید در پاسخگویی به نیازهای آینده، پاسخ به نیازهای ذینفعان و پاسخ به اجزاء و ارکان سازمان، علمی و دقیق عمل نماید.
شایان ذکر است این همایش به همت اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل به مدت 2 روز و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، 13 و 14 تیرماه در محل ستاد مرکزی دیوان محاسبات کشور برگزار شد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/