دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
برگزاري چهارمين نشست درس هايي از قرآن با سخنراني حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي فرد در ديوان محاسبات کشور
1396/04/11
نشست درس هایی از قرآن با حضور رئیس کل، دادستان، معاونان، مستشاران، حسابرسان و مدیران کل ستادی دیوان محاسبات کشور با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این نشست آقای دکتر عادل آذر ضمن عرض خیر مقدم ویژه به آقای ابوترابی فرد، پیشاپیش عید سعید فطر را به حاضرین در نشست تبریک گفت.
متعاقبا حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد نیز ضمن تبریک عید سعید فطر از رئیس کل دیوان محاسبات کشور آقای دکتر عادل آذر که مقدمات برگزاری این نشست های قرآنی را فراهم آوردند، قدردانی کرده و در ادامه با اشاره به آیه 2 سوره بقره گفت: در این آیه خداوند متعال بعد از هدایت و ایمان به عالم غیب، اقامه نماز را مورد تأکید قرار داده است.
وی همچنین با اشاره به اهمیت اقامه نماز،گفت: تقوا ثمره ایمان است و عمل صالح موجب ارتقاء ایمان می شود، زینت تقوا هم عبادت و بندگی است و در بین عبادات«نماز» محوریت دارد و در بزرگی و اهمیت نماز، همین بس که خداوند در بیشتر سوره های قرآن صریحا مؤمنان را به اقامه نماز دعوت فرموده است.
ایشان ضمن اشاره به ویژگی های خلقت انسان گفت: انسان اشرف مخلوقات است به جهت اینکه عقل دارد، ظرفیت افزایش علم و دانش دارد و قلم و آنچه می نویسد را در اختیار دارد و وجه تمایز انسان با حیوانات و سایر مخلوقات این است که آنها فاقد این نعمات بزرگ خدادادی هستند پس در صورت عدم استفاده صحیح از عقل است که همین بشری که جایگاهش اشرف مخلوقات است، به استناد آیات نورانی قرآن از حیوان پست تر می شود.
ایشان در ادامه افزود: یکی از مصادیق یاد خدا«نماز» است و خداوند سبحان فلسفه نماز را ظهور یاد خود در دل ها بیان کرده است. دل انسان تنها با یاد و ذکر خداوند آرام می گیرد و قلبش با ذکر و نام او مصفا می شود، بنابراین تنها چیزی که غربت مرگبار آدمی و سرگردانی اضطراب انگیز او را به روشنی و صفا مبدل می کند، خلوت با پروردگار و نماز است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد در پایان به برکات نماز در زندگی انسان اشاره کرد و گفت: نور نماز همچون چراغی فروزان از آغاز تا پایان عمر به زندگی انسان گرمی و نشاط می بخشد و اگر کسی با این منبع نور ارتباط داشته باشد، بزرگراه زندگی و سعادت را گم نخواهد کرد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۸ تير
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/