دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
آن کسی که نفسش را محاسبه کند، سود برده است و آن کسی که از محاسبه نفس غافل بماند، زیان دیده است . حضرت امام رضا(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
مراسم توديع و معارفه مديرکل ديوان محاسبات استان قم برگزار شد
1396/02/17
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل دیوان محاسبات استان قم طی مراسمی و با حضور آقایان دکتر منتی¬نژاد معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور، عبدالهی مدیرکل امور مجلس، سیدمهدی صادقی استاندار قم، معاونین استاندار، مدیران، معاونین و ذیحسابان دستگاه¬های اجرایی استان و همکاران دیوان محاسبات استان قم در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در این مراسم آقای دکتر منتی-نژاد ضمن برشمردن ویژگی های فردی و شخصیتی مدیران کل فوق، به تبیین سیاست های جدید دیوان محاسبات کشور پرداخت و گفت: دیوان محاسبات در تمام حوزه های مالی کشور، رویکرد هدایتگرانه خود را با حفظ اقتدار نظارتی ایفا می کند.
معاون حقوقی، مجلس و تفریغ بودجه لازمه پیشبرد سیاست های دیوان محاسبات را همراهی و التزام دستگاه های اجرایی با این سیاست دانست و تاکید نمود: درخواست، پیشگامی و استقبال مدیران دستگاه های اجرایی باید پیش شرط اجرای نظارت پیشگیرانه باشد.
ایشان در ادامه با تشریح فرآیند رسیدگی به موضوع حقوق های غیرقانونی مدیران اعلام کرد: عملکرد موفق دیوان محاسبات در این زمینه موجب اعلام رضایت صریح رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی گردید و موفقیت در این ماموریت نشان داد که می توان قبل از طرح پرونده در دادسرا و هیات های مستشاری، از حقوق بیت المال در مرحله حسابرسی پاسداری کرد.
همچنین آقای سید مهدی صادقی استاندار قم طی سخنانی جایگاه منطقی و لازم نهادهای نظارتی در جوامع مختلف را مورد توجه قرار داد و با اشاره به نقش نهادهای نظارتی در توسعه پایدار کشور و استان اظهار داشت: دیوان محاسبات در راستای جلوگیری از تخلفات و نظارت بر عملکرد دولت نقش موثری ایفا می کند.
صادقی با تاکید بر تعامل دستگاه های نظارتی با مسئولان خاطر نشان کرد: باید ضمن افزایش همکاری ها و برگزاری جلسات کارشناسی در اجرای طرح های عمرانی، با هرگونه سوء استفاده افراد از موقعیت های دولتی و مناصب برخورد قانونی صورت بگیرد.
در پایان این مراسم طی حکمی از سوی دکتر عادل آذر، آقای نبی الله کرمی به عنوان مدیرکل جدید دیوان محاسبات استان قم معرفی شد و از زحمات آقای حسینی زاده مدیرکل پیشین این سازمان تقدیر و تشکر به عمل آمد.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ يکشنبه ۶ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/