دیوان_محاسبات_کشور
جستجو
 
Rss اخبار
نیکی و احسان، زکات نعمت هاست . امام جعفر صادق(ع)                             مردم و مسئولان با غیرت و تعصب از کالای ایرانی حمایت کنند . مقام معظم رهبری                               سال 1397 سال حمایت از کالای ایرانی  EnglishEnglish
/ اخبار دیوان
/
/
/
با هشدارهاي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) و اقدام قاطعانه ديوان محاسبات کشور، حقوق هاي نامتعارف به حساب بيت المال برگشت داده شد
1395/09/16
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور گزارش کامل و مستندی را از پرونده حقوق های نامتعارف ارائه نمود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، آقای دکتر عادل آذر در نشست خبری با اصحاب رسانه آخرین گزارش دیوان محاسبات در خصوص پرونده حقوق های نامتعارف را ارائه نمود و افزود: این پرونده بصورت جدی از مرداد ماه به دیوان محاسبات کشور واگذار شد که با توجه به پیچیدگی و چند وجهی بودن این پرونده، حجم فعالیت هایی که باید از نظر فنی، مالی، اداری و حسابرسی انجام می گرفت نیازمند زمان زیادی بود اما بدلیل حساسیت مردم به این موضوع و همچنین هشدارها و مطالبات به حق مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سران سه قوه، دیوان محاسبات رسیدگی به این موضوع را در اولویت قرار داد و در زمانی کوتاه و فشرده پرونده 93 هزار نفر را بررسی و به سرانجام رساند.
رئیس دیوان محاسبات دامنه این بررسی ها را شامل روسای سه قوه، سایر مقامات و مدیران وزارتخانه ها، سازمان ها و موسسات دولتی از جمله نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، مجلس، قوه قضائیه و قضات، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، هیات مدیره شرکت های دولتی مندرج در قانون بودجه کل کشور و همچنین موسسات و نهادهایی که زیر نظر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اداره می شوند، بیان کرد.
آقای دکتر عادل آذر افزود: از تعداد 397 نفر که طی گزارش اول به عنوان افراد دریافت کننده حقوق های نامتعارف مشخص شدند، تعداد 393 نفر اقدام برای استرداد وجوه دریافتی مازاد کرده و تعداد 4 نفر تاکنون اقدام به استرداد وجوه ننموده اند. بدین ترتیب تاکنون از مبلغ 233/627/783/350 ریال حقوق های نامتعارف 98 درصد آن که بالغ بر 228/502/329/148 ریال می باشد به بیت المال برگشت داده شده است.
رئیس دیوان محاسبات درخصوص تمهیدات لازم برای پیشگیری از تکرار چنین پرونده هایی افزود: یکی از اقدامات باید این باشد که زمان رسیدگی به پرونده ها را کوتاه تر کنیم و چالش هایی در بحث نظامات پرداخت مانند حقوق، مزایا و تسهیلات وجود دارد که باید تلاش کنیم که تا این رسیدگی و رصدها به صورت مستمر و برخط انجام شود.
وی در ادامه با اشاره به سامانه نظارت الکترونیکی(سنا) گفت: یک سامانه نظارت الکترونیکی تحت عنوان سنا در دیوان محاسبات وجود دارد که قرار بود این سامانه به صورت برخط، هزینه کردهای حاکمیت را بررسی کند، اما فعلاً این سامانه به طور کامل مستقر نیست و تلاش می کنیم آن را کامل و هوشمند کنیم.
آقای دکتر عادل آذر گفت: یکی از مطالبات ما از دولت این است که سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت را مستقر و ارتباط برخط دیوان محاسبات و تمام دستگاه های نظارتی را برقرار کند. خوشبختانه با همکاری دولت و دیوان محاسبات، این موضوع در قالب یک تبصره در لایحه بودجه امسال در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه درخصوص نقش مردم و رسانه ها در پیگیری حقوق های نامتعارف و پیشگیری از این موارد گفت: باید از حساسیت مردم نسبت به صیانت از بیت المال و پاسداری از ثروت ملی کشور تشکر کرد و من به عنوان فردی که متولی دستگاهی هستم که بنابر قانون نقش پاسداری از بیت المال را برعهده دارد، از مردم عزیز، نمایندگان شریف آنان در مجلس شورای اسلامی خصوصا ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و اصحاب رسانه، به ویژه صدا و سیما کمال تشکر و قدردانی را دارم.
آقای دکتر عادل آذر اظهار کرد: مجددا از هشدارها، مطالبات و ارشادات مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزارم زیرا این موضوع به ما کمک کرد که روند رسیدگی به این معظل تسریع شده و این پرونده در کوتاهترین زمان به سرانجام برسد.
رئیس کل دیوان محاسبات گفت: نتایج بررسی این پرونده نشان داد همانگونه که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند، قاطبه مدیران ما که فرماندهان توسعه کشورند افراد باشرف و دست پاکی هستند و ما به عنوان فرزندان مردم در دیوان محاسبات تلاش می کنیم که ان شاءالله پاسخگوی مطالبات مردم و ناظرین امین آنها باشیم.
/ /
مشاهده نظرات ( 0
۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد
حسابرسی زیست محیطی
عضویت و ورود اعضا
ورود به پست الکترونیکی اختصاصی
دانش حسابرسی
پژوهشنامه دیوان
آثار علمی پژوهشی
کانون پژوهشگران
دانش حقوق و مالیه
سامانه نظام پیشنهادهای دیوان محاسبات کشور
سامانه کتابخانه الکترونیکی
سامانه آموزش الکترونیکی
/
Copyright © 2010-2011 DMK. All rights reserved.
Design By Dorsa portal
/